Aktualności - Gmina Rzgów
 • zdjecie

  List od bukowińskiej Polonii

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę otrzymaliśmy list z zaprzyjaźnionego regionu na Ukrainie od Zarządu Głównego Obwodowego Towarzystwa Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza.
  Fot. Dom Polski w...

 • zdjecie

  Flagi powieszone prawidłowo

  W związku z uwagami mieszkańców gminy Rzgów, dotyczącymi rzekomo nieprawidłowo powieszonych flag na masztach w miejscach publicznych informujemy, że są one bezzasadne. Flagi były powieszone zgodnie z precyzyjnymi wytycznymi...

 • zdjecie

  Most znów iluminowany

  Ikona Rzgowa – stalowy most na Nerze znów jest podświetlony. Iluminacja rozbłysła jeszcze przed świętem Niepodległości. Przypomnijmy, że instalacja elektryczna została zepsuta przez młodocianego wandala, zatrzymanego wkrótce...

 • zdjecie

  Trubadurzy w Rzgowie 16 XI: wstęp wolny

  Kultowe piosenki takie jak: Po co ja za tobą biegam, Znamy się tylko z widzenia czy Ej, Sobótka, Sobótka będą Państwo mogli usłyszeć na żywo 16 listopada o godz. 18.00. Koncert odbędzie się w hali GOSTiR w Rzgowie. Wjazd od ul....

wyświetl wszystkie informacje
ikonka

a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a

ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2018
ikonka


ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
środa, 14 listopada 2018
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
CEIDG
Centralna Ewidencja  i Informacja o Działalności Gospodarczej
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka
Informacja o mikrodziałaniach Gminy Rzgów
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
10 listopada Rzgowski Chór „Camerata” uczestniczył w koncercie  miejskim  w Kutnie,  zorganizowanym pod tym właśnie tytułem  z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Koncert pod patronatem prezydenta Kutna  - Zbigniewa Burzyńskiego, którego gospodarzem był Chór „Speranza” odbył się  w  Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w ramach II Spotkań Chóralnych.
Z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę otrzymaliśmy list z zaprzyjaźnionego regionu na Ukrainie od Zarządu Głównego Obwodowego Towarzystwa Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza.
Fot. Dom Polski w Czerniowcach
Źródło: wikipedia
W związku z uwagami mieszkańców gminy Rzgów, dotyczącymi rzekomo nieprawidłowo powieszonych flag na masztach w miejscach publicznych informujemy, że są one bezzasadne. Flagi były powieszone zgodnie z precyzyjnymi wytycznymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podstawą tych wytycznych było opracowanie Alfreda Znamierowskiego, członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Najwięcej o sposobach eksponowania flagi przeczytamy w książce Alfreda Znamierowskiego pt. „Orzeł Biały. Znak państwa i narodu.”
Ikona Rzgowa – stalowy most na Nerze znów jest podświetlony. Iluminacja rozbłysła jeszcze przed świętem Niepodległości. Przypomnijmy, że instalacja elektryczna została zepsuta przez młodocianego wandala, zatrzymanego wkrótce przez policję dzięki współpracy z urzędnikiem rzgowskiego ratusza.

Kultowe piosenki takie jak: Po co ja za tobą biegam, Znamy się tylko z widzenia czy Ej, Sobótka, Sobótka będą Państwo mogli usłyszeć na żywo 16 listopada o godz. 18.00. Koncert odbędzie się w hali GOSTiR w Rzgowie. Wjazd od ul. Literackiej. Wykonawcami będą: Marian Lichtman, Sławomir Kowalewski oraz Jacek Malanowski. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy
Za sto lat nie będzie nas, ale w Rzgowie w parku im. Adama Mickiewicza pozostanie pamiątkowa tablica, upamiętniająca twórców polskiej Niepodległości. Jest ona zwieńczona oryginalnym w artystycznym wyrazie, żelaznym orłem trzymającym zerwane łańcuchy. Jego odsłonięcie przed wielusetosobową publicznością było jednym z ostatnich akordów trzydniowych, gminnych obchodów szczególnego święta.
W sobotę, 10 listopada w Babichach odbył się piknik historyczny, nawiązujący do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Warto pamiętać, że na początku I wojny światowej okolice Rzgowa stały się areną największej ofensywy na froncie wschodnim, nazywanej Operacją Łódzką. Wzięło w niej udział 700 tysięcy żołnierzy. W mundurach niemieckich i rosyjskich zginęło lub odniosło rany wiele tysięcy Polaków, wcielonych siłą do formacji zaborców.Wystrzałowy piknik w Babichach
W piątek, 9 listopada o godz. 18 w Rzgowie w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5 miała miejsce inauguracja trzydniowych, gminnych obchodów odzyskania niepodległości.Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza przygotowały  m. in. inscenizację pt. „Przybyli ułani”. W programie znalazł się też pokaz mody z lat 1918-1939, wystąpiły Rzgowski Chór „Camerata”, zespół „Sempre Cantare” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” z reprezentacyjnym polonezem w strojach szlacheckich.
W piątek, 9 listopada w Urzędzie Miejskim w Rzgowie został przekazany strażakom ze Starej Gadki nowy agregat prądotwórczy oraz sprzęt hydrauliczny. Sprzęt został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz gminę Rzgów.
Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie wzięła udział w wydarzeniu „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonym przez minister edukacji narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN. Przypomnijmy, że celem tej inicjatywy było wspólne zaśpiewanie w piątek, 9 listopada o godzinie 11:11 czterech zwrotek hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.
W piątek, 9 listopada w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie trwały prace nad tablicą pamiątkową, przygotowywaną do odsłonięcia w niedzielę, 11 listopada z okazji stulecia odrodzenia polskiej niepodległości. Zwieńczeniem płyty będzie - ciekawy w artystycznej formie - orzeł z polskiego godła. Tablica znajduje się w centralnym punkcie parku przy skrzyżowaniu alejek.
Z Kancelarii Prezydenta RP nadeszła przesyłka, zawierająca 14 naszych flag narodowych. Po jednej otrzymały sołectwa gminy Rzgów. Jedna flaga zostanie zachowana na pamiątkę obchodów stulecia niepodległości w gablocie w hallu Urzędu Miejskiego.
Z dniem 1 maja 2018 roku weszła w życie uchwała Sejmiku Województwa Łódzkiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa łódzkiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, tzw. UCHWAŁA ANTYSMOGOWA  Jej celem jest poprawa jakości powietrza w województwie łódzkim. Sprawdź, czy jej postanowienia dotyczą Ciebie?
W sobotę, 10 listopada o godz. 11 w Babichach odbędzie się piknik historyczny, nawiązujący do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Warto pamiętać przy tej okazji, że w czasie I wojny światowej okolice Rzgowa stały się areną największej operacji taktycznej na froncie wschodnim, nazywanej „operacją łódzką”. Jak mówi burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński: „Warto przy okazji narodowego świętowania przybliżyć mieszkańcom gminy Rzgów, jak i całego obszaru Lokalnej Grupy Działania, historyczne aspekty I wojny światowej i promować miejsca z tym czasem związane”.