Aktualności - Gmina Rzgów
Informacje
 • zdjecie

  "Co w trawie piszczy" z eliminacjami

  W środę, 22 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie  odbyły się eliminacje gminne 48. edycji Konkursu Recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki". Do udziału w konkursie przystąpiło 20 dzieci wyłonionych w eliminacjach szkolnych z...

 • zdjecie

  Przedszkolaki tańczyły w hali

  W czwartek, 23 maja w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Przedszkolny Festiwal Tańca „Kocham Cię, Polsko” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa. Wydarzenie przygotowały nauczycielki z Przedszkola Publicznego w Rzgowie, kierowanego...

 • zdjecie

  Otwarcie z drogówką w Kalinie

  21 maja odbyło się symboliczne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego, którepowstało przy Szkole Podstawowej w Kalinie dzięki pomysłowi dyrektora Jarosława Marianowskiego, staraniom środowiska lokalnego i władz samorządowych. Policjanci z...

 • zdjecie

  Trzeba zmieniać buty w Domu Kultury

  Budowa Domu Kultury w Rzgowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Ekipa wykonawcza liczy średnio 50 pracowników – oczywiście łącznie z podwykonawcami. W niektórych pomieszczeniach są już przyklejone płyty terakoty, równe...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka
ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2018
ikonka


ikonka
a
a
a
a
a
a


ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
piątek, 24 maja 2019
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wybory do PE2019 - materiały dla Obwodowych Komisji Wyborczych
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
ikonka
INWENTARYZACJA ŹRÓDEŁ NISKIEJ EMISJI
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
życzymy Wam siły w pokonywaniu codziennych trudności,
życzymy dni wypełnionych miłością dzieci
Niechaj naręcza róż, konwalii, tulipanów, pęki bzów
będą  26 maja drobną satysfakcją za Wasz codzienny trud wychowawczy i opiekuńczy, za wszelką troskę o Wasze pociechy
Zawdzięczamy Wam wszystko, co skrywa ciepło domowego ogniska
codzienny uśmiech, wybaczające spojrzenie, przytulanie w tudnych chwilach, szeptane słowa otuchy i pociechy, gdy piętrzą się trudności 
Tego wszystkiego życzą:
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński
Wiceburmistrz Małgorzata Rózga
Przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka
Fot. edziecko.pl 

W środę, 22 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie  odbyły się eliminacje gminne 48. edycji Konkursu Recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki". Do udziału w konkursie przystąpiło 20 dzieci wyłonionych w eliminacjach szkolnych z gminy Rzgów. Wstępem do przesłuchań było przedstawienie ekologiczne p.t: "Co w trawie piszczy". 7 laureatów eliminacji gminnych otrzymało nominację do Wielkiego Finału, zaplanowanego 1 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. To wszystko w ramach Wojewódzkiego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką. Wszyscy uczestnicy gminnej edycji konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Gratulujemy.
GOK
W czwartek, 23 maja w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Przedszkolny Festiwal Tańca „Kocham Cię, Polsko” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa. Wydarzenie przygotowały nauczycielki z Przedszkola Publicznego w Rzgowie, kierowanego przez dyrektor Mariolę Mikołajczyk.
21 maja odbyło się symboliczne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego, którepowstało przy Szkole Podstawowej w Kalinie dzięki pomysłowi dyrektora Jarosława Marianowskiego, staraniom środowiska lokalnego i władz samorządowych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili  na terenie miasteczka pierwsze zajęcia  - przygotowujące uczniów do praktycznego egzaminu na kartę rowerową.
Budowa Domu Kultury w Rzgowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Ekipa wykonawcza liczy średnio 50 pracowników – oczywiście łącznie z podwykonawcami. W niektórych pomieszczeniach są już przyklejone płyty terakoty, równe jak lustro wylewki na części posadzek są przygotowane do kładzenia wykładziny dywanowej i pcv. Ireneusz Ujma, kierownik robót żartuje, że lada dzień wchodzący do gmachu będą musieli zmieniać obuwie...
W środę, 22 maja od rana trwały prace przy układaniu asfaltu na drodze powiatowej nr 2909. Jak poinformował Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, za około dwa tygodnie będzie znany termin odbioru technicznego inwestycji.
17 maja w pracowni informatycznej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie po raz 17 odbył się Międzyszkolny Turniej Trójinformatyczny 2019.  Uczniowie szkół podstawowych gminy Rzgów zacięcie walczyli o Nagrodę Burmistrza Rzgowa. Zmagania konkursowe motywują uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Integrują również społeczność gminną. Uczniowie mieli możliwość rozwiązywać zagadnienia na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia.
We wtorek, 21 maja inwestor rozpoczął oznakowanie – przeznaczonego do remontu 334-metrowego odcinka ul. Tuszyńskiej w Rzgowie od mostu na Strudze do parku im. Adama Mickiewicza. Lada godzina rozpocznie się remont, który wymusił zmianę organizacji ruchu. Jak poinformował Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, inwestycję planuje się zakończyć pod koniec lipca.
Do strażnic OSP w Kalinie i Guzewie dotarły dwa nowe, lekkie wozy strażackie. Cena zakupu obu pojazdów renault master sięga pół miliona złotych. Dostawcą jest firma z Mielca, które pokonała drugiego dostawcę w przetargu.  Pojazdy są niemal bliźniacze, różnią się jedynie zestawem wyposażenia technicznego.

W rok po pierwszym uszkodzeniu oświetlenia zabytkowego, rzgowskiego mostu tramwajowego, 13 maja wieczorem iluminacja została powtórnie uszkodzona przez wandali lub pojedynczego sprawcę. Zostały wyrwane przewody zasilające i jedna lampa, która wymaga wymiany. Na szczęście wandalowi nie udało sie całkowicie zniszczyć iluminacji, którą wciąż rozświetla pozostałych 19 lamp.
W czwartek, 23 maja odbędzie się spotkanie informacyjne dla beneficjentów, realizujących projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020. Będzie to spotkanie dotyczące m. in: zasad promocji i oznakowania projektów umów podpisanych  do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r. Spotkanie zaplanowano w Urzędzie Miejskim w Brzezinach w godz. 10-12 w sali konferencyjnej na piętrze, rejestracja uczestników od godz. 9.45. (WK)
Fot. przykładowe/archiwum/Włodzimierz Kupisz
21 maja dyżur pełnić będą: w godzinach 14:00 - 17:00 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na pietrze.
Fot. przykładowe/archiwum/Włodzimierz Kupisz
W dniu 21.05.2019 wprowadzamy tymczasową organizacje ruchu na odcinku   ul. Tuszyńskiej od ul. Mickiewicza do Wąwozowej.
Zmiany są wprowadzone na czas remontu nawierzchni w/w odcinka, 
ul. Tuszyńskiej. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy dla komunikacji zbiorowej.
Dla pozostałych uczestników ruchu wprowadzono zakaz ruch z wyjątkiem dojazdów do posesji położonych przy remontowanym odcinku. Mając na uwadze charakter ul. Tuszyńskiej, która stanowi główną drogę komunikacyjną naszego miasta oraz zakres prac jaki obejmuje remont prosimy o stosowanie się do oznakowania wprowadzonego na czas remontu. Pozwoli to na szybkie I sprawne prowadzenie robót co korzystnie wpłynie na termin realizacji inwestycji i skróci czas trwania utrudnieni w ruchu drogowym.

Schemat objazdu:

Mapa objazdu:W piątek 10 maja b.r. chórzyści Rzgowskiego Chóru „Camerata” odwiedzili Państwową Filharmonię Łódzką ,w której wysłuchali koncertu oratoryjnego „Viva Moniuszko”. Koncert zorganizowany był w ramach obchodów 200-lecia urodzin kompozytora, które obchodziliśmy 5 maja.
12 maja obchodzono uroczyście dzień św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i kościoła parafialnego w Rzgowie. W samo południe została odprawiona uroczysta Msza Święta, którą odprawił Ksiądz Biskup Adam Lepa. Po Eucharystii uroczysta procesja z udziałem Rzgowskiej Orkiestry Dętej przeszła wokół świątyni. Po zakończeniu Mszy Świętej Ksiądz Biskup  wraz z Księdzem proboszczem Krzysztofem Florczakiem, przedstawicielem Rzgowskiej Rady Parafialnej  - Panem Ryszardem Turskim oraz Burmistrzem Rzgowa panem Mateuszem Kamińskim, posadzili pamiętna lipę,  podkreślając tym Jubileusz 550-lecia parafii, który będzie świętowany w listopadzie.