Aktualności - Gmina Rzgów
 • zdjecie

  W Grodzisku dokończą przebudowę drogi

  Przebudowywana jest druga część ulicy w Grodzisku od zmodernizowanego odcinka od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku granicy administracyjnej Rzgowa. Największy postęp prac widoczny jest na chodnikach, zjazdach, a także gotowe są...

 • zdjecie

  Miliard dla przedsiębiorców do podziału

  Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego zaprasza na cykl spotkań w regionie pt.: „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem”. Ponad miliard złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej i innych form wsparcia m .in. z...

 • zdjecie

  Kropla do kropli

  W sobotę, 21 czerwca 2020 r. w gminie Rzgów został ustanowiony nowy rekord honorowego krwiodawstwa: zarejestrowano 59 osób, a rygorystyczne wymogi zdrowotne spełniło 41 dawców. Pobrano 18 litrów 450 mililitrów...

 • zdjecie

  Pożegnaliśmy społecznika Jana Sobczaka

  Mieszkańcy Gospodarza i Rzgowa pamiętają go przede wszystkim z dożynek gminnych i powiatowych, bo przez kilkanaście lat podstawiał bezpłatnie zaprzęg i powóz dla uatrakcyjnienia uroczystości. 27 czerwca 2020 r. pożegnaliśmy Jana Sobczaka na...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka


ikonka
Koronawirus – lokalne komunikaty i wskazówki
ikonka
Koronawirus - instrumenty pomocowe dla przedsiębiorców
ikonka
Powszechny
Spis Rolny 2020
poniedziałek, 06 lipca 2020
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Deklaracja Dostępności
ikonka
Biuletyn Informacji
Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej
ikonka
Ochrona środowiska
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
ikonka
Inwestycje wspierane z Europejskiego Funduszu Społecznego
ikonka
Inwestycje finansowane ze środków WFOŚiGW w Łodzi
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej
ikonka
Ochrona ludności - informator
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
Policjanci koluszkowskiej drogówki zauważyli citroena, którego przekroczył dozwoloną prędkość. Kiedy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać,  policjanci natychmiast ruszyli za nim. Policyjny pościg w gminie Rzgów zakończył się zatrzymaniem 45–letniego łodzianina. Usłyszał on już zarzut, a przed sądem odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i przekroczenie prędkości. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przebudowywana jest druga część ulicy w Grodzisku od zmodernizowanego odcinka od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku granicy administracyjnej Rzgowa. Największy postęp prac widoczny jest na chodnikach, zjazdach, a także gotowe są niektóre odcinki rowu odpływowego wyłożone prefabrykowanymi elementami betonowymi.
Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego zaprasza na cykl spotkań w regionie pt.: „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem”. Ponad miliard złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej i innych form wsparcia m .in. z Unii Europejskiej będzie rozdysponowane wśród firm z Łódzkiego. Z czego można skorzystać? Te zagadnienia omówią dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, a na szczegółowe pytania odpowiedzi udzielą doradcy Łódzkie dla biznesu. Najbliższe spotkanie, które mogłoby zainteresować przedsiębiorców z gminy Rzgów, rozpocznie się 6 lipca o godz. 10 w Brzezinach w Zespołe Szkół, ul. Konstytucji 3 Maja 5.
W sobotę, 21 czerwca 2020 r. w gminie Rzgów został ustanowiony nowy rekord honorowego krwiodawstwa: zarejestrowano 59 osób, a rygorystyczne wymogi zdrowotne spełniło 41 dawców. Pobrano 18 litrów 450 mililitrów krwi, której tak bardzo potrzeba szczególnie w okresie wakacyjnym m.in. do operowania rannych w wypadkach drogowych.
Mieszkańcy Gospodarza i Rzgowa pamiętają go przede wszystkim z dożynek gminnych i powiatowych, bo przez kilkanaście lat podstawiał bezpłatnie zaprzęg i powóz dla uatrakcyjnienia uroczystości. 27 czerwca 2020 r. pożegnaliśmy Jana Sobczaka na mszy pogrzebowej w kościele parafialnym w Woli Zaradzyńskiej.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie organizuje konkurs plastyczny pod hasłem "Witaj lato". To propozycja dla uzdolnionych manualnie dzieci i młodzieży. Konkurs plastyczny polega na przygotowaniu w dowolnej technice oraz w dowolnym formacie pocztówki z wakacji. Fotografię lub skan pracy wraz z wypełnionym formularzem należy przesłać na adres kontakt@gok.rzgow.pl.
Po południu, w środę 1 lipca 2020 r.  przed Domem Kultury w Rzgowie odbył się happening charytatywny. Zorganizowali go artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie” ze wsparciem pracowników kultury, a w szczególności dyrektor GOK Joanny Papugi-Rakowskiej. O oprawę taneczną występu zadbała Renata Furga, a oprawę muzyczna zapewnili: Jarosław Rychlewski i Marek Binkowski, a śpiewał m. in. Mateusz Tomaszewski.
W ramach akcji letniej "Wakacyjne inspiracje artystyczne", Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie organizuje konkurs wokalny "Piosenka z wakacji". Odbędzie się w formie online - karta zgłoszenia oraz nagrany wybrany utwór o tematyce wakacyjnej prosimy przesyłać na adres gokrzgow@gmail.com.
W Starej Gadce zbliża się do końca budowa alei pieszo-rowerowej. To obecnie jedna z największych inwestycji w gminie Rzgów. Jest to wspólna inwestycja powiatu łódzkiego wschodniego oraz gminy Rzgów. Koszt całego przedsięwzięcia to 1 mln 46 tys. zł. Wykonawca z Andrespola przygotowuje obecnie ścieżkę do zaasfaltowania. Trzeba zainstalować barierki z łańcuchami na pozostałej części budowanego odcinka. Wykonywane są ostatnie prace przy stabilizacji podłoża przed wylaniem asfaltu. Brukowanie chodnika dobiegło końca i zaczęło się sprzątanie.
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisał umowę z przedsiębiorcą z Aleksandrowa Łódzkiego na instalację 23 klimatyzatorów w Gminnej Przychodni Zdrowia, zarówno w budynku głównym, jak i w budynku rehabilitacji.

Niezwykłą popularnością cieszą się wakacje dla najmłodszych zorganizowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora Radosława Bubasa, pozostały już tylko pojedyncze wolne miejsca.  Rozkład zajęć na trzech tygodniowych turnusach prezentujemy na plakacie organizatora poniżej.  Jedną z atrakcji są odwiedziny na fermie kóz w Grodzisku. Tu powstają różne gatunki serów kozich.  Z półkolonii GOSTiR, czyli  zorganizowanego wypoczynku skorzysta 135 uczestników. (WK)
Na zdj. kozy z farmy w Grodzisku
Fot. Groser
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie przygotowuje się do stworzenia nowej  oferty artystycznej i zachęca do wypełnienia ankiety "Diagnoza oczekiwań mieszkańców gminy Rzgów odnośnie warsztatów artystycznych", organizowanych przez placówkę. Pozwoli to jak najlepiej dostosować  ofertę do potrzeb mieszkańców gminy Rzgów. Zachęcamy do wspólnego tworzenia kierunku działania nowego ośrodka.
Aż 79% uprawnionych do głosowania wzięło udział w niedzielnych wyborach prezydenckich w Guzewie. To najwyższa frekwencja w naszej gminie. Niewiele mniej zmobilizowani byli wyborcy ze Starej Gadki – zagłosowało 78%. Najniższą frekwencję odnotowano w Kalinie – 69%. Średnia gminy Rzgów, to 74,16%. W powiecie łódzkim wschodnim większe zainteresowanie wyborami było tylko w gminie Nowosolna.
Dziękujemy Wam za wszystkie starania, które włożyliście przez ostatnie dziesięć miesięcy w wychowanie oraz edukację naszych dzieci i młodzieży. Wierzymy, że wysiłek ten przyczyni się do kształtowania kolejnych pokoleń ludzi mądrych i szlachetnych…
Zdajemy sobie sprawę, że w tym roku szkolnym wymagało to szczególnego trudu. Z Nauczycielami z oddaniem dzielili go Rodzice, którym również pragniemy za to serdecznie podziękować.
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.