• zdjecie

  Andrzejkowy turniej w piłce siatkowej

  Jeszcze tylko do 22 listopada mogą się zgłaszać ostatnie drużyny do startu w Andrzejkowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbędzie się w niedzielę, 26 listopada w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 5 w...

 • zdjecie

  „Otwieraliśmy” Cittaslow International w Olsztynie

  Przedstawiciel Gminy Rzgów uczestniczył w 16 listopada w Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości i otwarciu Biura „Cittaslow International” w Olsztynie. Warto pamiętać, że Rzgów jako jedyna miejscowość w...

 • zdjecie

  Więcej bezpieczeństwa

  Na skrzyżowaniu przy Szkole Podstawowej w Kalinie będzie jeszcze bezpieczniej, wymalowano tam bowiem pasy akustyczne. Natomiast w Rzgowie montowane są nowe kamery.

 • zdjecie

  Rocznicowa Cecyliada „Cameraty”

  Na trzy dni przed świętem świętej Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej została odprawiona rzgowskim kościele Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie rocznicowa msza święta z udziałem chóru...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka


ikonka

Nadchodzące wydarzenia
ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
środa, 22 listopada 2017
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia Rozwoju gminy Rzgów na lata 2017-2027
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
CEIDG
Centralna Ewidencja  i Informacja o Działalności Gospodarczej
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka
Informacja o mikrodziałaniach Gminy Rzgów
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje unijne


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
Plan gospodarki niskoemisyjnej
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2017
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
W Łodzi trwa dwudniowy Kongres Biogospodarki. To piąta edycja wydarzenia, które jest uznawane za najważniejsze w Europie w tej tematyce. Gmina Rzgów została uhonorowana na tegorocznym kongresie tytułem Najlepszej Biogminy Województwa Łódzkiego.
Jeszcze tylko do 22 listopada mogą się zgłaszać ostatnie drużyny do startu w Andrzejkowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbędzie się w niedzielę, 26 listopada w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 5 w Rzgowie. Start imprezy o godzinie 10.00.
Regulamin turnieju oraz karta zgłoszeniowa dostępna są na stronie: http://www.gostir-rzgow.pl/
lub bezpośrednio w hali sportowej.
Przedstawiciel Gminy Rzgów uczestniczył w 16 listopada w Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości i otwarciu Biura „Cittaslow International” w Olsztynie. Warto pamiętać, że Rzgów jako jedyna miejscowość w województwie łódzkim od sierpnia jest członkiem stowarzyszenia „miast dobrego życia”.
Na skrzyżowaniu przy Szkole Podstawowej w Kalinie będzie jeszcze bezpieczniej, wymalowano tam bowiem pasy akustyczne. Natomiast w Rzgowie montowane są nowe kamery.
Na trzy dni przed świętem świętej Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej została odprawiona rzgowskim kościele Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie rocznicowa msza święta z udziałem chóru „Camerata”. W tym roku chór obchodzi bowiem 14 rocznicę powstania. Z tej okazji chórzyści otrzymał serdeczne życzenia od proboszcza rzgowskiej parafii, księdza kanonika Krzysztofa Florczaka.
Aż 160 prac zostało zgłoszonych na konkurs plastyczny „Jesienny pejzaż”, którego finał odbył się 16 października. Na liście laureatów jest 36 autorów.
Druhowie z OSP w Kalinie będą płacić mniej za ogrzewanie strażnicy dzięki sfinansowaniu przez Gminę Rzgów docieplenia budynki. Mniejsze koszty ogrzewania poniesie także tamtejsza szkoła.
W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczynają się cyklicze treningi judo. Zajęcia będą w piątki, od godziny 17.15. Oczywiście bezpłatne.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi przy współpracy z Burmistrzem Rzgowa zaprasza do skorzystania z bezpłatnego szkolenia na temat zmian sposobu rozliczeń z ZUS od 01 stycznia 2018 roku oraz elektronicznych form komunikacji z ZUS. Termin szkolenia - 24 listopada.
Uroczysta msza święta z towarzyszącym jej koncertem z okazji 14 rocznicy powstania Rzgowskiego Chóru „Camerata” zostanie odprawiona 19 listopada o godzinie 11.30 w kościele pod wezwaniem św. Stanisława B.M. w Rzgowie.
Nazwa „cecyliada” pochodzi od imienia świętej Cecylii będącej patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych, a jej święto przypada 22 listopada, w imieniny Cecylii.
Cztery szczęśliwe pary małżeńskie mieszkające w gminie Rzgów uhonorowano Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W związku z pracami na drodze krajowej realizowanymi przez GDDKiA  16.11.2017 nastąpi zmiana
w organizacji ruchu na remontowanym odcinku DK91 w Starowej Górze.
W środę 15 listopada 2017 r.  o godzinie 19.30 w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzgowie odbędą się zajęcia dla osób, które chcę połączyć ćwiczenia i taniec z dobrą latynoską muzyką.
Cieszmy się wolną Ojczyzną, doceniajmy wolność i dziękujmy Bogu za nią. Pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność Polski – mówił w czasie uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny ksiądz kanonik Krzysztof Florczak, proboszcz Kościoła Parafialnego pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie. Przypomniał też z jakim nabożeństwem traktował ziemię ojczystą papież Jan Paweł II. Msza święta rozpoczęła uroczystość gminnych obchodów  99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na podstawie Zarządzenia nr 214/2017 Burmistrza Rzgowa  z dnia 22 września 2017 r. Urząd Miejski w Rzgowie informuje o dniu wolnym od pracy w dniu 17 listopada 2017 r. (piątek), w zamian za dzień świąteczny 11 listopada 2017 r., który przypada w dzień wolny od pracy tj. w sobotę.