Aktualności - Gmina Rzgów
Informacje
 • Burmistrz Rzgowa ogłasza nabór uzupełniający wniosków o wymianę starych źródeł ciepła w ramach programu PONE II. Więcej na ten temat  tutaj
 • zdjecie

  Polskie Radio Obywatelskie pomaga oszukanym

  Seniorzy staja się ofiarami nieuczciwych praktyk handlowych ze strony rozmaitych firm i naciągaczy. Schemat z reguły wygląda podobnie. Starszy człowiek odbiera telefon np. z banku, firmy handlowej, telekomunikacyjnej, energetycznej czy...

 • zdjecie

  Szlachetna Paczka w Kalinie

  W celu niesienia pomocy bliźnim, wzorem lat ubiegłych i w tym roku w naszej szkole w Kalinie ruszyła Szlachetna Paczka. Przygotowaliśmy ją z  myślą o rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji. W akcję, oprócz nauczycieli i...

 • zdjecie

  Czy powiatowy dron wyśledzi kopciuchy?

  We wtorek, 11 grudnia po południu odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Spraw Społecznych nowo wybranej Rady Miejskiej w Rzgowie. Obrady prowadził przewodniczący komisji Stanisław Zaborowski. Na posiedzeniu obecni byli: burmistrz Mateusz...

 • zdjecie

  Weekend Cudów to Finał Szlachetnej Paczki.

  Na terenie całego kraju, a także w Rzgowie w dniach 8-9 grudnia odbył się Finał Szlachetnej Paczki. Centrum dowodzenia i dystrybucji znajdowało się w Szkole Podstawowej w Guzewie. I tu należy zaznaczyć, że od 7 lat - dzięki przyjaznemu nastawieniu...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka


ikonka

a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a

ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2018
ikonka


ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
czwartek, 13 grudnia 2018
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
CEIDG
Centralna Ewidencja  i Informacja o Działalności Gospodarczej
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka
Informacja o mikrodziałaniach Gminy Rzgów
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
W Starowej Górze od wiosny do tej pory udało się wybudować na 14 ulicach – łącznie 7 kilometrów 331 metrów bieżących kanalizacji, z czego:
ul. Mieszka I (249,17 m)
ul. Mieszka II (190,17 m)
ul. Stropowa (891 m)
ul. Kuchenna (409,12 m)
ul. Szklarniowa (904,93 m)
ul. Tunelowa i fragment ul. Zagłoby (1145,76 m)
ul. Warzywna (371,09 m)
ul. Podłogowa (825,33 m)
ul. Zygmunta III (154,84 m)
ul. Mieszka III (158,88 m)
ul. Kasztanowa z ul. Modrzewiową (1329,26 m)
ul. Klonowa (701,54 m)
Seniorzy staja się ofiarami nieuczciwych praktyk handlowych ze strony rozmaitych firm i naciągaczy. Schemat z reguły wygląda podobnie. Starszy człowiek odbiera telefon np. z banku, firmy handlowej, telekomunikacyjnej, energetycznej czy ubezpieczeniowej. Bywa, że naciągacze odwiedzają seniora w domu. Osoba, która prowadzi rozmowę, zwykle przedstawia się z imienia i nazwiska, wydaje się miła i pomocna. Wzbudza zaufanie Szybko też zaczyna namawiać swojego rozmówcę do skorzystania z „wyjątkowej oferty” lub „promocji”. Doradza np. zmianę aktualnego abonamentu telefonicznego, zawarcie nowej umowy na dostawę energii elektrycznej, wzięcie kredytu czy wykupienie polisy.
W celu niesienia pomocy bliźnim, wzorem lat ubiegłych i w tym roku w naszej szkole w Kalinie ruszyła Szlachetna Paczka. Przygotowaliśmy ją z  myślą o rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji. W akcję, oprócz nauczycieli i uczniów, mocno zaangażowali się także rodzice. Dzięki temu udało się zakupić żywność, ubrania i najpotrzebniejsze rzeczy, które aż w 11 paczkach trafiły do rodziny. To będą dla niej piękne święta. Pomoc ma cudowną moc!
Marysia Polaczek - przewodnicząca SU;
foto: Magdalena Mordaka
We wtorek, 11 grudnia po południu odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Spraw Społecznych nowo wybranej Rady Miejskiej w Rzgowie. Obrady prowadził przewodniczący komisji Stanisław Zaborowski. Na posiedzeniu obecni byli: burmistrz Mateusz Kamiński i Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza.
Joanna Papuga-Rakowska, dyrektor GOK zrelacjonowała plany kulturalne w przyszłym roku, roku przejściowym przed rozpoczęciem wyposażania Domu Kultury. Zaawansowane są przygotowania do pierwszego z Dni Rzgowa, których tym razem nie zorganizuje zewnętrzny operator. Przybędzie imprez kulturalnych organizowanych w sołectwach, w świetlicach wiejskich przy pomocy instruktorów GOK.
Na terenie całego kraju, a także w Rzgowie w dniach 8-9 grudnia odbył się Finał Szlachetnej Paczki. Centrum dowodzenia i dystrybucji znajdowało się w Szkole Podstawowej w Guzewie. I tu należy zaznaczyć, że od 7 lat - dzięki przyjaznemu nastawieniu dyrektora Tomasza Drabczyńskiego - do “Szlachetnej Paczki” budynek szkoły dla Rejonu Rzgów/Tuszyn i okolice stoi tam zawsze otworem. Szlachetna Paczka jest jednym z największych i najskuteczniejszych projektów społecznych w Polsce. Koncentruje się na łączeniu ludzi – tych potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Dzięki temu mądra pomoc – dająca impuls do wyjścia z biedy i zorientowana na konkretne potrzeby danej rodziny – dociera do potrzebujących już 18 lat. Od 2001 roku to prawie 4 mln połączonych ludzi, przekazana pomoc o wartości ponad 250 mln zł oraz 150 tys. historii potrzebujących rodzin zmienione na dobre.
W środę, 12 grudnia o godz. 16 w Koluszkach w siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul.11 Listopada 65 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat możliwości utworzenia nowych kół gospodyń wiejskich i otrzymania na ten cel wsparcia finansowego według najnowszych przepisów z listopada bieżącego roku. Istnieją również mozliwości pomocy finansowej i niematerialnej dla istniejących kół gospodyń wiejskich. Szczegóły w załącznikach artykułu poniżej tekstu.
W niedzielę, 16 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na "Świąteczny Piknik z Mikołajem".  Impreza odbędzie się w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza w Rzgowie. W programie wydarzenia planowane są atrakcje i animacje dla dzieci, spotkania i zdjęcia z Mikołajem, pokaz tańca z ogniem, występy wokalne  oraz prezentacja Koła Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane". Organizatorzy zamówili w Kole Gospodyń Wiejskich w Kalinie 40 litrów darmowej zupy pieczarkowej dla uczestników imprezy.
8 grudnia w sobotę,  czerwonego jegomościa nie mogło zabraknąć w Hali Sportowej. GOSTiR przygotował dla najmłodszych mieszkańców spotkanie mikołajkowe. Oprócz wyczekiwanej osoby Świętego Mikołaja, dzieci mogły obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru Król pod tytułem „Przygody Zaradnego Liliputka".
Prace na budowie Domu Kultury szybko postępują. Gotowa jest już konstrukcja sceny w skrzydle wschodnim. To skrzydło zaprojektowano jako parterowe w części południowej, a w części północnej 2-kondygnacyjne. Ta część budynku pełnić będzie funkcję reprezentacyjną. Poprzykrywane są już korytarze, sanitariaty i zaplecze techniczne sceny z garderobą.
W rozbudowanej świetlicy wiejskiej w Gospodarzu odbyła się pierwsza impreza - Mikołajki. Dla dzieci przygotowano prezenty, poczęstunek, zimne i gorące napoje. W przedniej zabawie wzięli udział m. in.: zastępca burmistrza Rzgowa - Małgorzata Rózga, Grażyna Ratajska - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gospodarzu oraz sołtys Henryk Garusiński.
Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy.
9 grudnia w niedzielę o godz. 15 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odbył  się koncert charytatywny. Środki zebrane na kiermaszu szkolnym będą przeznaczone na potrzeby m. in. 6-letniego Jasia chorego na glejaka mózgu i dwojga innych dzieci z naszej gminy.
W piątek, 7 grudnia w rzgowskim ratuszu doszło do spotkania burmistrza Mateusza Kamińskiego, radnego Zbigniewa Waprzko z policjantami z lokalnego komisariatu, przedstawicielami firmy ochroniarskiej oraz mieszkańcami, w tym poszkodowanymi w ostatnich tygodniach. Spotkanie miało służyć wypracowaniu modelu współpracy wobec zagrożenia włamaniami i kradzieżami. 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych  II Oddział w Łodzi przy współpracy z burmistrzem Rzgowa  zorganizowali 6 grudnia bezpłatne szkolenia na temat zasad wypełniania i składania dokumentów ubezpieczeniowych. W szkoleniu wzięli udział  pracownicy organów ewidencyjnych.
Dziś, 7 grudnia o godz. 15 w sali konferencyjnej rzgowskiego ratusza zaplanowane jest spotkanie mieszkańców z policją i władzami nt. bezpieczeństwa w gminie Rzgów. W ostatnich tygodniach doszło kilkakrotnie do kradzieży z włamaniami. Złodzieje dokonują włamań błyskawicznie, ignorują monitoring i inne zabezpieczenia.