• zdjecie

  Morze, Łazy i śpiew

  W dniach 8-17 lipca Rzgowski Chór „Camerata” przebywał na warsztatach muzycznych w Łazach nad  morzem. Szumiące morze i drzewa wokół tej spokojnej miejscowości zachęcały do muzykowania i sprzyjały ćwiczeniom przed...

 • zdjecie

  Pomoc ze środków województwa

  18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi doszło do podpisania dwóch umów pomiędzy Witoldem Stępniem, marszałkiem województwa, wicemarszałkiem Dariuszem Klimczakiem, wicemarszałkiem Arturem Bagieńskim, a burmistrzem Rzgowa...

 • zdjecie

  Rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzgowie

  Gmina Rzgów podpisała umowę z wykonawcą ze Skierniewic na rozbudowę oczyszczalni ścieków. 9 lipca ekipa wykonawcza pojawiła się na placu budowy i rozpoczęła pierwsze roboty na budowie bliźniaczego bloku biologicznego oczyszczania....

 • zdjecie

  Załatw dotację na wyprawkę dla swojego dziecka

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do: świadczenia wychowawczego z rządowego Programu ''Rodzina 500+'', a także świadczenia z rządowego Programu "Dobry start" 300+...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2018
ikonka


ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
poniedziałek, 23 lipca 2018
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
CEIDG
Centralna Ewidencja  i Informacja o Działalności Gospodarczej
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka
Informacja o mikrodziałaniach Gminy Rzgów
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
W Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyło się 17 lipca spotkanie z mieszkańcami na temat projektu zmiany organizacji ruchu na drogach powiatowych. Jego autorem jest mgr inż. Maciej Chojnacki. Celem projektu jest ujednolicenie oznakowania i poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów na drodze.
W dniach 8-17 lipca Rzgowski Chór „Camerata” przebywał na warsztatach muzycznych w Łazach nad  morzem. Szumiące morze i drzewa wokół tej spokojnej miejscowości zachęcały do muzykowania i sprzyjały ćwiczeniom przed bliższymi i dalszymi koncertami „Cameraty”, czego najlepszym dowodem był czynny udział w niedzielnej mszy świętej dla okolicznych mieszkańców i turystów w lokalnej kaplicy oraz koncert piosenek dla dorosłych i zorganizowanych grup dziecięcych naszego ośrodka.
18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi doszło do podpisania dwóch umów pomiędzy Witoldem Stępniem, marszałkiem województwa, wicemarszałkiem Dariuszem Klimczakiem, wicemarszałkiem Arturem Bagieńskim, a burmistrzem Rzgowa Mateuszem Kamińskim i skarbnikiem Anną Czarnocką z drugiej strony.
Gmina Rzgów podpisała umowę z wykonawcą ze Skierniewic na rozbudowę oczyszczalni ścieków. 9 lipca ekipa wykonawcza pojawiła się na placu budowy i rozpoczęła pierwsze roboty na budowie bliźniaczego bloku biologicznego oczyszczania. Lada dzień liczba pracowników na budowie przekroczy dwudziestu i postępy będą widoczne z dnia na dzień.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do: świadczenia wychowawczego z rządowego Programu ''Rodzina 500+'', a także świadczenia z rządowego Programu "Dobry start" 300+ (wyprawka dla ucznia) na okres zasiłkowy 2018/2019 można składać w formie elektronicznej od 1 lipca 2018 r. oraz w wersji papierowej , czyli osobiście w ośrodku pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania lub za pośrednictwem poczty od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r..
Zajęcia wakacyjne zorganizowane przez GOSTiR oraz Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie dobiegły końca. W tym roku w trzytygodniowym programie wakacyjnym uczestniczyło 70 osób. Celem zajęć sportowo-rekreacyjnych było stworzenie dzieciom możliwości  rozwoju swoich umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, przygotowanie do wszechstronnego uczestnictwa w kulturze fizycznej oraz aktywnego wypoczynku.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie prezentuje wystawę prac malarskich powstałych podczas jednodniowego pleneru malarskiego, który odbył się w Rzgowie już ósmy raz. Tym razem młodzi adepci sztuki mieli nie lada trudne zadanie, ponieważ tematem była rzgowska świątynia oraz otaczająca ją przyroda. 
Trwa budowa kanalizacji w Starowej Górze i Gadce Starej. Inwestycja, która rozpoczęła się w czerwcu obejmuje wybudowanie infrastruktury kanalizacyjnej w 23 ulicach w tych miejscowościach. Prace rozpoczęły się od ulicy Stropowej w Starowej Górze i stale posuwają się do przodu. Koniec inwestycji powinien nastąpić w połowie 2019 roku.
W najbliższych miesiącach będą zrealizowane ulice: Podłogowa, Mieszka I, Mieszka II, Mieszka III, Kasztanowa, Klonowa, i Szklarniowa. Kontynuowane są prace w ulicy Tunelowej. Położenie części instalacji nie oznacza automatycznego podłączenia posesji zlokalizowanych przy ulicach, na których realizowana jest ta jedna z największych inwestycji gminnych w dekadzie. W sumie zostanie ułożonych ponad 14 tysięcy metrów kanalizacji,
W dniu 17 lipca o godzinie 16 00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rzgowie pok. 37 (sala obrad Rady Miejskiej) odbędzie się spotkanie w sprawie wprowadzenia stałej organizacji ruchu na drogach powiatowych 2916 E (Łódź - Stara Gadka – Gospodarz - Guzew – Prawda -Tuszyn) oraz 3303E (Wola Zaradzyńska – Czyżeminek – Prawda - Tuszyn ).
Serdecznie zapraszamy na spotkanie, szczególnie mieszkańców miejscowości przez które przebiegają drogi 2916E oraz 3303E. Na spotkaniu szczegółowo zostaną omówione zmiany w okolicach szkoły podstawowej w Guzewie mające na celu poprawę bezpieczeństwa.
W załączeniu projekty Stałej organizacji Ruchu dla dróg 2916E i 3303E.
12 lipca przypada ustanowiony Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. W tym roku to święto państwowe jest obchodzone po raz pierwszy. Z tej okazji, z inicjatywy Zarządu Gminnego PSL Rzgów i Brójce oraz Zarządu Powiatowego PSL Powiatu Łódzkiego Wschodniego została odprawiona 8 lipca w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Woli Rakowej msza święta w intencji mieszkańców wsi. Ksiądz proboszcz Witold Bojo powiedział w czasie kazania, że w świadomości ogółu jest powiedzenie o chłopach „Żywią i bronią”, ale trzeba też pamiętać, że byli oni także bestialsko mordowani przez hitlerowskich okupantów za pomoc partyzantom i patriotyczną postawę.
W mszy świętej samorząd Rzgowa reprezentowała Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza, radny Marek Bartoszewski będący jednocześnie prezesem gminnego PSL oraz członkiem struktur powiatowych partii, a liturgię słowa czytała Ewa Gładysz, Wicestarosta Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Grzegorz Sabela, sołtys Przypusty. W mszy świętej uczestniczyły także radne powiatowe Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz i Edyta Waprzko.
Najwyższa Izba Kontroli zleciła pomiary poprawności wykonania zabezpieczenia przed hałasem autostradowym z trasy A1 dla mieszkańców gmin Rzgów i Nowosolna. Stało się to na skutek wniosku burmistrza Mateusza Kamińskiego i wójta Piotra Szcześniaka skierowanego w tej sprawie do Najwyższej Izby Kontroli. Wykonawcą pomiarów jest niezależny Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy.
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”. W czasie szkolenia zostaną omówione możliwości wsparcia zarówno dla jednostek samorządu terytorialnego, osób fizycznych, instytucji i przedsiębiorstw. Szkolenie odbędzie się 16 lipca 2018 r. w Łodzi w sali konferencyjnej przy ul. Moniuszki 7/9 w godz. 09:00 - 13:00 (rejestracja uczestników od godz. 08:45). W razie chęci wzięcia udziału w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej:
https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/2701-szkolenie-poswiecone-regionalnemu-programowi-operacyjnemu-wojewodztwa-lodzkiego-na-lata-2014-2020
do dnia 13 lipca 2018 r. do godz. 12:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Gmina Rzgów zakończyła pierwszy etap przebudowy ulicy Tuszyńskiej na odcinku od rzeki Strugi do ulicy Rzemieślniczej w Rzgowie. Polegał on na położeniu nowej nawierzchni na ulicy, na której wcześniej wykonano odwodnienie poprzez wybudowanie kanalizacji deszczowej. Drugi etap inwestycji w przygotowaniu.
Feeria kolorów, żywiołowa muzyka, eksplozja radości, świetna zabawa i rzęsiste brawa – to charakterystyka kolejnej edycji Festiwalu 4 Kultur w Rzgowie, który odbył się 7 lipca w Rzgowie. Kto nie był – niech żałuje. Następna edycja już za 365 dni. Warto czekać z niecierpliwością!!!
Trwa budowa nowego Domu Kultury w Rzgowie. Niedawno wbudowaliśmy w jego ścianę Rzgowską Kapsułę Czasu.(https://www.rzgow.pl/aktualnosci-a78/kapsula-czasu-juz-zamurowana-w-scianie-domu-kultury-r1458#!)

Jak się buduje nasz nowy Dom Kultury i jak wbudowywano Rzgowską Kapsułę Czasu można zobaczyć na filmie pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=LOAtxqTW4Mw