Aktualności - Gmina Rzgów
 • zdjecie

  Rekrutacja w Przedszkolu Publicznym w Rzgowie rozpoczęta

  Przedszkole Publiczne w Rzgowie zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, mieszkające na terenie gminy Rzgów, do przyłączenia się do naszej przedszkolnej społeczności w nowym roku szkolnym 2019/2020. Rekrutacja odbywa się w dniach od...

 • zdjecie

  Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich wypełnisz w...

  Uprzejmie informujemy, że od 19 marca 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Rzgowie będzie możliwość konsultacji wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednocześnie przypominamy, że od roku 2018  wnioski o przyznanie...

 • zdjecie

  Walentynki w GOSTIR

  Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku. Największe w Polsce odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie (województwo...

 • zdjecie

  Bajkowych ferii dzień trzeci

  Trzeci dzień zimowych wakacji rzgowscy feriowicze spędzili w Łodzi, wędrując śladami bajkowych postaci z seriali i filmów dla dzieci Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Odwiedzili Filemona i Bonifacego, Wróbelka Ćwirka oraz Trzy...

wyświetl wszystkie informacje
ikonka
ikonka
ikonka
Rozkłady jazdy MPK Łódź
obowiązujące od 02.04.2018
ikonka


ikonka
a
a
a
a
a
a


ikonka
„Inwestycje realizowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny
wtorek, 19 lutego 2019
Kalendarz wydarzeń Więcej
ikonka
Sesja Rady Miejskiej On-Line
ikonka
Biuletyn Informacji Publicznej
ikonka
Wirtualny spacer
ikonka
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ikonka
Odbiór śmieci i gospodarka odpadami
ikonka
"Rzgów Nasza Gmina" - wydanie internetowe 
ikonka
Stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza
ikonka
ZUS - e-składka
ikonka
Gminny System Powiadamiania SMS
ikonka
Zgłoś usterkę
ikonka
Strategia rozwoju gminy Rzgów wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko
ikonka
Rzgowski Bank Ofert Pracy
ikonka
Rodziny Wielodzietne


ikonka
MIEJSKA KARTA SENIORA
ikonka
System Informacji Przestrzennej Gminy Rzgów
ikonka
Geoportal Województwa Łódzkiego
ikonka
Program stomatologiczny
"Piękny uśmiech na lata"
ikonka
NGO - Organizacje pozarządowe
ikonka
Informacja o mikrodziałaniach Gminy Rzgów
ikonka

Gmina       Rzgowska Rada
Rzgów             Biznesu
ikonka
Ogłoszenia/Komunikaty
ikonka
Inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013


ikonka
Informacje unijne
ikonka
Informacje i aktualności Stowarzyszenia "Łódzki Obszar Metropolitalny"
ikonka
Inwestycje finansowane z innych środków zewnętrznych
ikonka
Inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - LEADER
ikonka
LOKALS.PL
Wiadomości, biznes, kultura, sport i turystyka
ikonka
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Pabianicach
ikonka
Rozkład jazdy PKS w Łodzi 
ikonka
Ochrona ludności - informator
ikonka
ORLIK - Sport
Kontakt
Urząd Miejski w Rzgowie
Plac 500-lecia 22, 95-030 Rzgów

tel. +48 42 214 12 10
fax +48 42 214 12 07
email: sekretariat@rzgow.pl
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00 wtorek 9.00 - 17.00
rzgów w obiektywie
Na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ukazała się informacja dotycząca wyników naboru wniosków w ramach programu Ochrona zabytków. Miłym „rzgowskim” akcentem tej wiadomości, jest umieszczenie na liście wyznaczonej do wsparcia wniosku kościoła parafialnego w Rzgowie, na kwotę 440 000,00 złotych.
Przedszkole Publiczne w Rzgowie zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, mieszkające na terenie gminy Rzgów, do przyłączenia się do naszej przedszkolnej społeczności w nowym roku szkolnym 2019/2020. Rekrutacja odbywa się w dniach od 11.02.2019 do 15.03.2019. Wnioski do celów rekrutacji wraz z załącznikami można pobrać w gabinecie dyrektora, w sekretariacie oraz ze strony internetowej przedszkola www.pprzgow.wikom.pl.
Uprzejmie informujemy, że od 19 marca 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Rzgowie będzie możliwość konsultacji wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednocześnie przypominamy, że od roku 2018  wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus dostępnej poprzez stronę internetową Agencji Restrukturyzacji i¬¬ Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl.
Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku. Największe w Polsce odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie (województwo kujawsko-pomorskie) pod nazwą "Walentynki Chełmińskie". Za sprawą przechowywanej, prawdopodobnie od średniowiecza, w chełmińskim kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP (1280–1320) relikwii św. Walentego, połączono tu lokalny kult św. Walentego z tradycją anglosaską.
Trzeci dzień zimowych wakacji rzgowscy feriowicze spędzili w Łodzi, wędrując śladami bajkowych postaci z seriali i filmów dla dzieci Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Odwiedzili Filemona i Bonifacego, Wróbelka Ćwirka oraz Trzy Misie. 
W dniu 31 stycznia 2019 r. mocą Uchwały nr 107/19 Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął aktualizację Harmonogramu naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na 2019 rok.
W Hali Sportowej w Rzgowie drugi dzień ferii już prawie za nami. Organizatorem zajęć jest Gminny Ośrodek Kultury. Czas ferii w mieście wypełnia doskonała zabawa podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Dzieci uczestniczą w zajęciach ruchowych, plastycznych  i wokalnych. Wzięły udział w warsztatach tańca towarzyskiego i jumpstyle.
Burmistrz Rzgowa uczestniczył w całorocznym podsumowaniu w Komendzie Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach. Gmina Rzgów przekazała ponad 60 tysięcy złotych w ramach naszego udziału w zakupie nowych radiowozów policyjnych. 
W niedzielę, 10 lutego w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się II Turniej Młodych Talentów. Organizatorem były: GOSTiR oraz Zawisza Rzgów. I miejsce w turnieju zdobyła drużyna UKS Gmina Rozprza

W Hali Sportowej w Rzgowie w sobotę, 9 lutego druhowie  strażacy zmierzyli się ze sobą w ramach rozgrywek II Turnieju OSP Piłki Nożnej Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Strażakom sportowcom kibicowali m. in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, członek Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Dariusz Krzewiński, prezes Gminnego OSP w Rzgowie,  a zarazem prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Swą obecnością turniej uświetnili poseł Waldemar Buda, łódzki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wlazłowski oraz prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu łódzkiego wschodniego.
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński finalizuje plan uporządkowania  spraw związanych z pomnikiem Żołnierzy II Konspiracji 1944-1956 w Konstantynie. Przypomnijmy, że burmistrz M. Kamiński zabiegał o dofinansowanie modernizacji tego miejsca pamięci narodowej ze środków zewnętrznych. Wreszcie, udało się! Instytut Pamięci Narodowej przekaże 10 tysięcy złotych na podniesienie obelisku, który obecnie znajduje się w niecce terenu. Powstanie nowy postument, nowa alejka, otoczenie  pomnika będzie wysadzone nowymi krzewami. Wkrótce - jak tylko pogoda pozwoli -  sama płyta granitowa zostanie również oczyszczona.
W niedzielę, 10 lutego ponad 50 osób wzięło udział w warsztatach ekologicznych  dla rodziny w OSP Guzew. To był wspaniały pomysł, aby zgłębiać tajniki nauki poprzez zabawę, zwłaszcza że w tak atrakcyjny oraz inspirujący sposób rozpoczęto zimowe ferie.
26 lutego we wtorek o godz. 10 w sali OSP w Rzgowie odbędą się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" dla uczniów szkół z gminy Rzgów. Patronat honorowy objął burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński.

Msze w kosciele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie odbywają się na czas remontu prezbiterium przed tymczasowym ołtarzem głównym. Jego rolę pełni obecnie prawy ołtarz św. Trójcy przy chrzcielnicy. Ekipa z firmy konserwatorów zabytków z „Mosaiconu” z Łodzi otoczyła ściany i sklepienie prezbiterium rusztowaniami i foliami ochronnymi.
Po feriach możemy spodziewać się sfinalizowania umowy zakupu tramwajowego wagonu motorowego 805N. Wagon będzie kosztować około 20 tysięcy złotych netto. Gmina Rzgów zakupi go na potrzeby izby muzealnej linii podmiejskiej 42 w tle historii naszej gminy. Wagon stanie równolegle do ulicy w rejonie skate-parku i zabytkowego mostu tramwajowego nad Nerem.