Aktualności - Gmina Rzgów
W piątek, 25 września 2020 roku, po ponad półwieczu tramwaj powrócił do Rzgowa. Punktualnie o godzinie 13.35 wjechał na potężnej naczepie do centrum miasta i zatrzymał się w rejonie mostu na Nerze. Tu już wcześniej przygotowano fragment torowiska, na które wjechał wagon motorowy. Pełnić będzie rolę swoistego sentymentalnego pomnika i niewielkiego muzeum Rzgowa.


Już w październiku Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny zaprasza na spektakl teatralny. Tym razem będzie to sztuka „Małżeński poker" opowiadająca o parze małżeńskiej, w której mężczyzna jest pewnym siebie zwolennikiem związku otwartego. Jego żona od lat boryka się z depresją spowodowaną zachowaniem męża. 
24 września 2020 roku w Gminnym Ośrdku Kultury w Rzgowie odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenie otrzymały 4 pary z gminy Rzgów, ich staż w małżeństwie to ponad pół wieku! W imieniu Prezydenta RP medale wręczył burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński.
Podsumowanie projektu "Od małego na całego z MDP" w Guzewie z powodu prognozowanej deszczowej i zimnej aury zostaje przeniesione na niedzielę za tydzień, 4 października. Szczegóły na aktualnym plakacie poniżej. 
Odbył się końcowy odbiór techniczny nowej nawierzchni ul. Tunelowej w Starowej Górze. To była ciekawa modernizacja. Zrezygnowano z asfaltu na rzecz kostki betonowej. Jezdnię przykrywa pełna kostka betonowa, a w miejscu poboczy i chodników zastosowano kostkę ażurową, której otwory zasypano żwirem i piaskiem.
Gminę Rzgów tylko w ostatnich miesiącach odwiedzili: premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Piotr Gliński. Jest sposobność, żeby premier odwiedził Rzgów 11 listopada w Święto Niepodległości. Jak do tego doprowadzić? Należy dołączyć do projektu "Pod biało-czerwoną", realizowanego pod honorowym patronatem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.
Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon (https://mamplon.pl) organizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regioniedanie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów. 
Fot. Włodzimierz Kupisz

Firma z Dłutowa rozbudowuje wodociągi w Rzgowie w ulicach Glinianej, Literackiej, Krzywej i Guzewskiej w Gospodarzu. Zwycięzca przetargu z udziałem pięciu podmiotów wygrał proponujac cenę 214 tysięcy złotych.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie poinformował o nowym, tygodniowym harmonogramie zajęć.
Fot. przykładowe
Dopiero 1092 osoby przyłączyły się do nowej kanalizacji w Starowej Górze i Starej Gadce. Tymczasem, warunkiem skorzystania z unijnego dofinansowania budowy tej kanalizacji było przyłączenie 1700 posesji do końca listopada tego roku. W przeciwnym razie gmina będzie musiała zwrócić pieniądze. To oznacza ogromną stratę dla budżetu gminy Rzgów. Ten niepotrzebny wydatek będziemy odczuwać przez całe lata w ten sposób, że będzie brakować na chodniki, nowy asfalt na ulicach czy oświetlenie.
6 pażdziernika w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Szkolnej 7 w Rzgowie rozpocznie się szkolenie przedsiębiorców na temat nowych form wsparcia dla biznesu. Formuła tych warsztatów przewiduje oczywiście rozmowy bezpośrednie. Szczegóły o współorganizatorze:
https://poczta.iq.pl/?_task=mail&_frame=1&_mbox=INBOX&_uid=11640&_part=3&_action=get&_extwin=1
W Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie rozpoczęły się zajęcia sekcji zainteresowań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mimo, że pierwsze spotkania już za nami informujemy, że nabór do sekcji trwa nadal. Zapraszamy do zapisów, poniżej podajemy dni i godziny spotkań poszczególnych grup:
W sobotę, 26 września o godz. 15 Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza do skate parku na XI Mistrzostwa w Jeździe na Deskorolce o Puchar Burmistrza. 
Spotkanie odbędzie się 22 września 2020 roku w formule online poprzez platformę internetową Microsoft Teams.
https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app
Po południu, w niedzielę, 20 września w Romanowie odbył się piknik rodzinny. Dzieci bawiły się na czterech dmuchańcach i na placu zabaw. Pod nową wiatą rekreacyjną Koło Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Edyty Binkowskiej przygotowało taka obfitość słodkich wypieków, że można było dostać oczopląsu. Operatorzy grilla nastarczyli ogromne ilości kiełbasek, kaszankę i opiekane kajzerki. Grupa malarska "Collage", działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie zadbała o zajęcia plastyczne dla najmłodszych.