Aktualności - Gmina Rzgów
Przed nowym budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury  w Rzgowie 1 czerwca świętowali mali rzgowianie w towarzystwie starszego rodzeństwa albo rodziców i dziadków. Pracownicy Domu Kultury rozdawali balony i lizaki, można było posłuchać przyjemnej dla ucha muzyki i dynamicznej konferansjerki. Z powodu epidemii organizatorzy powstrzymali się od organizacji masowego pikniku. Grupki dzieci przyjeżdżały lub przychodziły małymi grupami. Niektórzy  milusińscy i starsi byli jeszcze w maseczkach na twarzach.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Rozpoczęły się roboty przy utwardzaniu parkingu na tyłach Gminnej Przychodni Zdrowia. Celem inwestycji wartości ponad 181 tysięcy złotych jest zwiększenie liczby miejsc postojowych dla samochodów  pracowników przychodni oraz pacjentów. Przetarg na utwardzenie parkingu wygrała firma z Gorzkowic pokonując 21 rywali! Różnica między ofertami przetargowymi dwóch głównych rywali wyniosła zaledwie kilkaset złotych i setne części procenta po zliczeniu łącznej punktacji.
Klub Honorowych Dawców Krwi Rzgów zaprasza 21 czerwca w godz. 9-13 przed parking Urzędu Miejskiego na zbiórkę krwi. Na honorowych dawców będzie czekał autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Jest szansa pobicia rekordu ustanowionego przez rzgowian 5 kwietnia 2020 r., kiedy to pomimo epidemii  35 osób oddało blisko 15 litrów życiodajnego leku! Na zbiórkę należy się zgłosić po lekkostrawnym śniadaniu i z dowodem osobistym. (WK)
Fot. Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz
Od 19 czerwca do 17 sierpnia 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. To już siódmy nabór tego typu w ramach PROW 2014-2020.
wszystkim dzieciom młodszym i nieco starszym życzymy worka prezentów, mnóstwa niespodzianek, wspaniałych zabaw i gier.
Beztroskiego uśmiechu na co dzień.

Z okazji minionego Dnia Matki, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zorganizował dwa tematyczne konkursy on-line. Uczestnicy mogli wykazać się plastycznie oraz wokalnie. Konkurs "Mama w barwach folkloru" to plastyczne wyzwanie, w którym uczestnicy wykonywali prace w dowolnej technice z uwzględnieniem folklorystycznych wzorów połączonych z wizerunkiem Mam. Do konkursu zgłosiły się trzy osoby, które bezbłędnie wykonały zadanie. Jury doceniło starania młodych uczestników i zdecydowało się na przyznanie trzech pierwszych miejsc.
Dziś szczególnie doceniamy zaangażowanie w działalność kulturalną twórców, artystów i animatorów. Życzymy Państwu i sobie jak najszybszego powrotu do normalnej działalności, do bezpiecznego kontaktu z widzami, uczestnikami wydarzeń oraz słuchaczami.
Starostwo Powiatowe Łódzkie Wschodnie wprowadziło zmiany w zakresie bezpłatnej pomocy prawnej, bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego i bezpłatnej edukacji prawnej. Zmiany rozszerzają grono osób, które mogą z tej pomocy skorzystać. Poniżej podajemy harmonogram dyżurów pomocy prawnej. Wskazane jest, aby w podanych terminach wizytę umawiać telefonicznie pod nr. tel. (42) 205 03 35. (WK)

Władze gminy Rzgów podpisały umowę, w wyniku której otrzymamy 54 tysięcy 985 złotych rządowego dofinansowania na zakup 35 laptopów dla szkół podstawowych. Zostaną one użyczone nauczycielom i uczniom na czas zdalnej nauki.
Na cmentarzu parafialnym przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Rzgowie symbolicznie uczcili pamięć zmarłych samorządowców gminy Rzgów. Właśnie minęła 30. rocznica I wyborów do Rady Gminy, które zapoczątkowały lokalną samorządność. Znicze zapłonęły na grobach takich zasłużonych jak:
W parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie oraz wzdłuż ul. Grodziskiej rozpoczęła się wymiana nieszczelnego gazociągu, wybudowanego w różnych okresach od 40 do ponad 50 lat temu. Odcinki stalowej rury są najbardziej dziurawe od strony Komisariatu Policji i kościoła.
ZAŁATWIANIE SPRAW W URZĘDZIE MIEJSKIM W RZGOWIE W CZASIE EPIDEMII
Publikujemy wytyczne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla producentów rolnych, zatrudniających cudzoziemców do prac sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2
Symboliczne z powodu stanu epidemii - obchody 30. jubileuszu rzgowskiego samorządu rozpoczęły się w środę rano, 27 maja 2020 r. od mszy w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Mszę sprawował ksiądz kanonik Krzysztof Florczak, który podziękował samorządowcom wszystkich kadencji za wsparcie remontu świątyni, która jest najcenniejszym i najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem architektury w gminie.
W Rzgowie, 27 maja 1990 r. odbyły się I wybory do Rady Gminy, które wprowadziła nowa Ustawa o samorządzie terytorialnym. Był to w całej Polsce początek samorządności.