Aktualności - Gmina Rzgów
życzymy Wam siły w pokonywaniu codziennych trudności,
życzymy dni wypełnionych miłością dzieci
Niechaj naręcza róż, konwalii, tulipanów, pęki bzów
będą  26 maja drobną satysfakcją za Wasz codzienny trud wychowawczy i opiekuńczy, za wszelką troskę o Wasze pociechy
Zawdzięczamy Wam wszystko, co skrywa ciepło domowego ogniska
codzienny uśmiech, wybaczające spojrzenie, przytulanie w tudnych chwilach, szeptane słowa otuchy i pociechy, gdy piętrzą się trudności 
Tego wszystkiego życzą:
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński
Wiceburmistrz Małgorzata Rózga
Przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka
Fot. edziecko.pl 

W środę, 22 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie  odbyły się eliminacje gminne 48. edycji Konkursu Recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki". Do udziału w konkursie przystąpiło 20 dzieci wyłonionych w eliminacjach szkolnych z gminy Rzgów. Wstępem do przesłuchań było przedstawienie ekologiczne p.t: "Co w trawie piszczy". 7 laureatów eliminacji gminnych otrzymało nominację do Wielkiego Finału, zaplanowanego 1 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. To wszystko w ramach Wojewódzkiego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką. Wszyscy uczestnicy gminnej edycji konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Gratulujemy.
GOK
W czwartek, 23 maja w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Przedszkolny Festiwal Tańca „Kocham Cię, Polsko” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa. Wydarzenie przygotowały nauczycielki z Przedszkola Publicznego w Rzgowie, kierowanego przez dyrektor Mariolę Mikołajczyk.
21 maja odbyło się symboliczne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego, którepowstało przy Szkole Podstawowej w Kalinie dzięki pomysłowi dyrektora Jarosława Marianowskiego, staraniom środowiska lokalnego i władz samorządowych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili  na terenie miasteczka pierwsze zajęcia  - przygotowujące uczniów do praktycznego egzaminu na kartę rowerową.
Budowa Domu Kultury w Rzgowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Ekipa wykonawcza liczy średnio 50 pracowników – oczywiście łącznie z podwykonawcami. W niektórych pomieszczeniach są już przyklejone płyty terakoty, równe jak lustro wylewki na części posadzek są przygotowane do kładzenia wykładziny dywanowej i pcv. Ireneusz Ujma, kierownik robót żartuje, że lada dzień wchodzący do gmachu będą musieli zmieniać obuwie...
W środę, 22 maja od rana trwały prace przy układaniu asfaltu na drodze powiatowej nr 2909. Jak poinformował Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, za około dwa tygodnie będzie znany termin odbioru technicznego inwestycji.
17 maja w pracowni informatycznej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie po raz 17 odbył się Międzyszkolny Turniej Trójinformatyczny 2019.  Uczniowie szkół podstawowych gminy Rzgów zacięcie walczyli o Nagrodę Burmistrza Rzgowa. Zmagania konkursowe motywują uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Integrują również społeczność gminną. Uczniowie mieli możliwość rozwiązywać zagadnienia na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia.
We wtorek, 21 maja inwestor rozpoczął oznakowanie – przeznaczonego do remontu 334-metrowego odcinka ul. Tuszyńskiej w Rzgowie od mostu na Strudze do parku im. Adama Mickiewicza. Lada godzina rozpocznie się remont, który wymusił zmianę organizacji ruchu. Jak poinformował Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, inwestycję planuje się zakończyć pod koniec lipca.
Do strażnic OSP w Kalinie i Guzewie dotarły dwa nowe, lekkie wozy strażackie. Cena zakupu obu pojazdów renault master sięga pół miliona złotych. Dostawcą jest firma z Mielca, które pokonała drugiego dostawcę w przetargu.  Pojazdy są niemal bliźniacze, różnią się jedynie zestawem wyposażenia technicznego.

W rok po pierwszym uszkodzeniu oświetlenia zabytkowego, rzgowskiego mostu tramwajowego, 13 maja wieczorem iluminacja została powtórnie uszkodzona przez wandali lub pojedynczego sprawcę. Zostały wyrwane przewody zasilające i jedna lampa, która wymaga wymiany. Na szczęście wandalowi nie udało sie całkowicie zniszczyć iluminacji, którą wciąż rozświetla pozostałych 19 lamp.
W czwartek, 23 maja odbędzie się spotkanie informacyjne dla beneficjentów, realizujących projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020. Będzie to spotkanie dotyczące m. in: zasad promocji i oznakowania projektów umów podpisanych  do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r. Spotkanie zaplanowano w Urzędzie Miejskim w Brzezinach w godz. 10-12 w sali konferencyjnej na piętrze, rejestracja uczestników od godz. 9.45. (WK)
Fot. przykładowe/archiwum/Włodzimierz Kupisz
21 maja dyżur pełnić będą: w godzinach 14:00 - 17:00 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na pietrze.
Fot. przykładowe/archiwum/Włodzimierz Kupisz
W dniu 21.05.2019 wprowadzamy tymczasową organizacje ruchu na odcinku   ul. Tuszyńskiej od ul. Mickiewicza do Wąwozowej.
Zmiany są wprowadzone na czas remontu nawierzchni w/w odcinka, 
ul. Tuszyńskiej. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy dla komunikacji zbiorowej.
Dla pozostałych uczestników ruchu wprowadzono zakaz ruch z wyjątkiem dojazdów do posesji położonych przy remontowanym odcinku. Mając na uwadze charakter ul. Tuszyńskiej, która stanowi główną drogę komunikacyjną naszego miasta oraz zakres prac jaki obejmuje remont prosimy o stosowanie się do oznakowania wprowadzonego na czas remontu. Pozwoli to na szybkie I sprawne prowadzenie robót co korzystnie wpłynie na termin realizacji inwestycji i skróci czas trwania utrudnieni w ruchu drogowym.

Schemat objazdu:

Mapa objazdu:W piątek 10 maja b.r. chórzyści Rzgowskiego Chóru „Camerata” odwiedzili Państwową Filharmonię Łódzką ,w której wysłuchali koncertu oratoryjnego „Viva Moniuszko”. Koncert zorganizowany był w ramach obchodów 200-lecia urodzin kompozytora, które obchodziliśmy 5 maja.
12 maja obchodzono uroczyście dzień św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i kościoła parafialnego w Rzgowie. W samo południe została odprawiona uroczysta Msza Święta, którą odprawił Ksiądz Biskup Adam Lepa. Po Eucharystii uroczysta procesja z udziałem Rzgowskiej Orkiestry Dętej przeszła wokół świątyni. Po zakończeniu Mszy Świętej Ksiądz Biskup  wraz z Księdzem proboszczem Krzysztofem Florczakiem, przedstawicielem Rzgowskiej Rady Parafialnej  - Panem Ryszardem Turskim oraz Burmistrzem Rzgowa panem Mateuszem Kamińskim, posadzili pamiętna lipę,  podkreślając tym Jubileusz 550-lecia parafii, który będzie świętowany w listopadzie.