Aktualności - Gmina Rzgów

Dziś, 25 lutego 2021 roku, policja prowadzi na drogach województwa łódzkiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Nadrzędnym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Środowa sesja Rady Miejskiej w Rzgowie była okazją do przedstawienia informacji o stanie bezpieczeństwa w gminie Rzgów. Zaprezentował ją nadkomisarz Tomasz Konopka, p.o. komendanta Komisariatu Policji w Rzgowie.

Burmistrza Rzgowa Mateusz Kamiński zaprasza w piątek, 26 lutego o godz. 9:00 na uroczystość związaną z Dniem Żołnierzy Wyklętych przy pomniku w Konstantynie, ul. Konspiracji.

W 2021 roku 38,23% z podatku dochodowego odprowadzanego do Urzędu Skarbowego przez osoby fizyczne deklarujące gminę Rzgów jako miejsce zamieszkania w rozliczeniach rocznych PIT, zasili budżet naszego samorządu. Dla porównania w 2017 roku była to kwota 14 milionów 861 tysięcy 965 złotych, w 2018 roku kwota 17 milionów 655 tysięcy 986 zł, w 2019 roku kwota 20 milionów 236 tysięcy 421 zł, a w 2020 roku była to kwota 20 milionów  23 tysiące 789 zł.

Jeszcze przez miesiąc możesz złożyć wniosek i otrzymać nawet 100 tys. zł na ochronę wód przed azotanami Do 26 marca, czyli o miesiąc dłużej, niż zakładano pierwotnie, rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel.
W niedzielę, 28 lutego GOK zaprasza na "Darmowe spotkania filmowe". O godz. 18.00 w sali widowiskowej odbędzie się projekcja dramatu opowiadającego romantyczną historię, o tym co zdarzyć się może kiedy... kobieta spotyka mężczyznę. Będzie to opowieść o romantycznym, przypadkowym spotkaniu i miłości od pierwszego wejrzenia. Zapraszamy. Wstęp wolny.
Do 29 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziom. Na finansowane z PROW 2014-2020 inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej do wykorzystania zostało blisko 200 mln zł. Wnioski o to wsparcie można składać jeszcze przez ponad miesiąc – do 29 marca 2021 r.
Za nami drugi koncert charytatywny dla chorującej na SMA1 Majeczki. W niedzielę, 21 lutego na scenie GOK-u wystąpili niesamowici, niezwykle utalentowani muzycy o wielkich sercach. Publiczność miała niepowtarzalną możliwość wysłuchania znakomitych wokalistek instrumentalistów, prezentujących przekrój szlagierów muzyki rozrywkowej.
Podinspektor Robert Kieszek, emerytowany kilka dni temu były komendant Komisariatu Policji w Rzgowie przysłał podziękowanie za współpracę ze rzgowskimi władzami oraz Radą Miejską o treści następującej
Poniżej przedstawiamy minione spotkania, które były publikowane na profilu GOK na portalu Facebook.com:
•    poniedziałek - występ "Zapustne Tańcowanie" - Zespół Pieśni i Tańca "Rzgowianie": https://fb.watch/3K7Nrx39aJ/,
•    wtorek - zajęcia plastyczne www.facebook.com/gokrzgow - Ewa Majdzińska,
wtorek - zajęcia taneczne - Jive: https://fb.watch/3K7PShxjGj/ - Anna Miłak,
21 lutego (niedziela) o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie odbędzie się koncert charytatywny dla Majeczki, chorującej na SMA1. Będzie to już drugie takie wydarzenie. Pierwszy koncert cieszył się sporym zainteresowaniem, ale ze względu na pandemię, mógł odbyć się tylko on-line bez udziału publiczności. Tym razem mamy dla Państwa wyjątkową okazję uczestniczenia w tym wydarzeniu osobiście!

Z ogromną radością informujemy, iż od dnia 28 lutego 2021r. wznawiamy darmowe projekcje filmowe. W tym roku zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Pierwsza projekcja zaplanowana jest na dzień 28 lutego (niedziela). Kolejne projekcje odbędą się w dniach 14.03., 21.03., 28.03. Repertuar dostępny w ośrodku oraz pod numerem telefonu 42 214 13 12. Wstęp wolny.

Ekipa z MPK podłączyła oświetlenie kabiny, a także światła pozycyjne tylne i przednie muzealnego wagonu tramwajowego 42 przy skateparku w Rzgowie. Jak poinformował Włodzimierz Kaczmarek, starszy specjalista ds. mienia komunalnego i energetyki Urzędu Miejskiego w Rzgowie, iluminacja pojazdu w godzinach wieczorno-nocnych jest uruchamiana czujnikiem zmierzchowym, czyli fotokomórką.

 

Radny Przemysław Szczech podczas jazdy samochodem wypatrzył dzięcioła, który wyraźnie kuśtykał i nie wzniósl się do lotu. Zawiadomił o odnalezieniu rannego ptaka Urząd Miejski w Rzgowie. Pracownik magistratu - zgodnie  z procedurą - odwiózł skrzydlatego nieszczęśnika do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole (Nadleśnictwo Piotrków). Po ewentualnym wyleczeniu ptak wróci do naturalnego środowiska.
Nowości książkowe sukcesywnie spływają do biblioteki. Po opracowaniu na półki trafi pół tysiąca nowych woluminów, zakupionych w styczniu i lutym. Odnotowane przez Bibliotekę Narodową w 2019 r. zatrzymanie spadku czytelnictwa widzą także bibliotekarze w Rzgowie.