Aktualności - Gmina Rzgów
Dziś, 8 maja obchodzi się uroczyście dzień św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i kościoła parafialnego w Rzgowie. Dla uczczenia patrona świątyni, w ołtarzu głównym jest opuszczany obraz św. Stanisława. Suma  odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę, 9 maja.


Minął drugi dzień pracy Mobilnego Punktu Szczepień na parkingu przy poczcie w Rzgowie.  W ciągu dwóch dni, jednorazową dawkę szczepionki Johnson and Johnson przyjęło 977 mieszkańców naszej gminy, ale również sporo przyjezdnych nawet ze Śródmieścia Łodzi (na 1 zdj). Punkt powstał dzięki wojewodzie łódzkiemu i jego służbom. 


W czwartek, 6 maja 2021 r. Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie dofnansowania wyposażenia boiska sportowego w Starowej Górze przy ul. Żwirowej. Dofinansowanie wyniesie 45 tysięcy złotych ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi z programu Infrastruktura Sportowa+.
Ewa Tyll oraz Stanisław Zaborowski z Kmisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Rzgowie - w towarzystwie pracowników magistratu - dokonali całodniowego przeglądu 13 plac zabaw. Zwrócili szczególąa uwagę na stan placów przyszkolnych i przedszkolnym. Przegląd był inicjatywą Komisji Spraw Społecznych RM.

 

Jeszcze tylko do 31 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.


W czwartek, 6 maja 2021 r. odbyło się posiedzenie Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Rzgowie. Jej przewodniczący Stanisław Zaborowski zaprosił gości z jednostek organizacyjnych gminy, którzy przedstawili informacje o najważniejszej swojej działalności.
Jak poinformował dyrektor Radosław Bubas, niebawem rozpoczną się remonty, zmierzające do poprawienia funkcjonalności i estetyki otoczenia Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie oraz terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Żwirowej w Starowej Górze. Na ten moment trwa praca nad kosztorysem robót. Pieniądze na powyższe prace zostały przesunięte w budżecie GOSTiR ze zwrotu składek ZUS, co wynikało z tarczy antykryzysowej.
Mobilny punkt szczepień rusza w Łódzkie. Po dużym zainteresowaniu akcją ,,Zaszczep się w majówkę", mobilny punkt szczepień swój pierwszy przystanek będzie miał w Rzgowie na parkingu przy ul. Łódzkiej 2a.
Dzięki spostrzegawczości policjanta ze Rzgowa, zatrzymano 45-latka, który od dłuższego czasu kradł rowery, a nawet motorower w gminie Andrespol. Współpraca policjantów z Andrespola, Rzgowa i Koluszek pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie 5 zarzutów kradzieży. Mężczyzna był także poszukiwany listem gończym.
4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. To również dzień Świętego Floriana.
3 maj to podwójne święto: państwowe i religijne.  Dziś obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Maryi Królowej Polski. Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński oraz Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej złożyli podczas mszy wiązankę biało-czerwonych  kwiatów na ołtarzu maryjnym.
Uroczysta mszę celebrował proboszcz ksiądz kanonik Krzysztof  Florczak.

Samorząd Rzgowa zadbał 2 maja po zmroku o okazjonalne podświetlenie zabytkowego mostu tramwajowego na Nerze. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej most jest iluminowany biało-czerwonym światłem. Wygląda to niesamowicie po zmroku. (WK)
Fot. UM
Sto pięćdziesiąt patriotycznych kotylionów i flaga polska szeroka na pół placu kościelnego - tak przygotowani do świętowania byli dziś przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Zadbali oni o to, aby rzgowianie chociaż w symboliczny sposób mogli dziś poczuć świąteczną atmosferę początku maja.


W niedzielę, 2 maja o godz. 12.30 po mszy świętej na parkingu przed parafialnym kościołem w Rzgowie  wystawione zostaną kotyliony. Zostały przygotowane przez pracowników GOK-u dla mieszkańców gminy z okazji obchodów święta flagi. Dobrze jest nosić tego dnia biało-czerwone elementy ubioru.


Hubert Szczech ze Szkoły Podstawowej im. świętej Królowej Jadwigi w Kalinie zajął I miejsca w turnieju młodzików na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Zapasach. Nasz 13-letni sportowiec wystąpił w stylu klasycznym w kategorii wagowej do 85 kilogramów.