11 IX o pieniądzach na ocieplenie domów - Gmina Rzgów

11 IX o pieniądzach na ocieplenie domów

zdjęcie
We wtorek, 11 września o godzinie 18:30 w sali obrad Rady Miejskiej w Rzgowie (pok. 37) odbędzie się spotkanie z ekspertem dla mieszkańców gminy Rzgów na temat nowego programu wymiany pieców oraz termomodernizacji. W ramach rządowego programu "Czyste Powietrze" został przygotowany program priorytetowy  o tej samej nazwie, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie termomodernizacji budynków. (Szczegóły programu publikujemy w załącznikach pod plakatem).
Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i przyniesie rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również środowisko naturalne dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

W związku z zakończeniem prac nad nowym programem priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Oprac. Miron Ossowski
Fot. przykładowe e-sciany.pl
Źródło: https://www.mos.gov.pl
Harmonogram spotkań odnośnie programu w województwie łódzkim:
www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/harmonogram-spotkan/powrót