Aktualności - Gmina Rzgów

W tym roku policyjne działania „Majówka 2021” rozpoczęły sie dziś rano 30 kwietnia i potrwają do poniedziałku 3 maja. Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tych dniach na drogach funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierujących i pieszych.

Seniorze, sprawdź Rachmistrza! Pod takim hasłem przebiega Akcja edukacyjna Głosu Seniora Jej celem jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny. Obejrzyj najnowszy film w Głos Seniora TV: https://www.youtube.com/watch?v=-_ZACWEVa_8

We wtorek, 4 maja 2021 r. Urząd Miejski  w Rzgowie jest nieczynny. W związku z trwającą epidemią , a od 5 maja obowiązują ograniczenia w organizacji pracy Urzędu Miejskiego

W dniach 1-3 maja Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji informuje o niedostępności Hali Sportowej w Rzgowie. Czynne za to bopisko Orlik.
Fot. przykładowe /archiwum
Patrol policji został wezwany na jedną z posesji w Starowej Górze, gdzie pomocy potrzebował mężczyzna. Jak się okazało nic mu nie groziło, był pijany, a do tego poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
W poniedziałek obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. W naszej gminie obchodziliśmy je poprzez uroczyste występy przed ratuszem. Rok temu o upamiętnienie obchodów zadbała Izabela Kijanka, zapraszając nas do wspólnego śpiewania przed monitorami. Była to piosenka „Witaj, majowa jutrzenko” https://fb.watch/59vuFdPTdy/ Tegoroczne święto obchodzimy nadal w formule online. Co przygotowali dla nas tym razem rzgowscy artyści?
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi na okres od maja do 15 grudnia 2021 uruchamia Telefon Wsparcia dla Seniorów w ramach pomocy osobom starszym.
Podczas środowej sesji 28 kwietnia 2021 r. , Rada Miejska w Rzgowie uchwaliła zasady przyznawania nagród pieniężnych zawodnikom za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Dane o epidemii z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwujemy spadek dziennej liczby zachorowań.
Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne obchody z powodu pandemii po raz kolejny nie będą mogły odbyć się w uroczysty sposób. Zachęcamy Państwa do uczczenia tych trzech świątecznych dni poprzez wywieszenie na swoich domach, oknach czy posesjach flagi narodowej. Niech biało – czerwona, powiewając w zakątkach naszej gminy, przypomina jak ważnym jest dla nas symbolem.
Za nami wiosenna edycja konkursu wokalnego organizowanego w formie online przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie. W konkursie udział wzięło 31 uczestników z całego kraju. Wielogodzinne przesłuchania oraz narady pozwoliły wyłonić zwycięzców tegorocznej, wiosennej edycji przeglądu. Z laureatami organizator będzie kontaktował się indywidualnie w celu ustalenia nagrania dowolnego utworu i teledysku na sali widowiskowej GOK-u. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, zachęcamy do udziału w naszych kolejnych konkursach i gratulujemy laureatom zajętych miejsc.
Twój e-PIT znajdziesz w e-Urzędzie Skarbowym. Usługa nie dotyczy jednak przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.
W kwietniowym wydaniu bezpłatnego miesięcznika samorządowego „Rzgów Nasza Gmina” znajdziemy artykuł o miejscach, związanych z upamiętnieniem ofiar II wojny światowej. Z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej znicze zapalił burmistrz Mateusz Kamiński z pracownikami ratusza.
Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej przypada 25 kwietnia. To nieformalne międzynarodowe świeto, obchodzone od 2006 r. corocznie, zapoczątkowane przez kanadyjską organizację Parental Alienation Awareness Organization (PAAO) z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej PAAO Sarvy Emo, rozwódki sprawującej naprzemienną opiekę nad dziećmi ze swoim byłym mężem.
Dzisiaj, we wtorek 27 kwietnia 2021 r. rozpoczęła się wymiana oprawek sodowych na  energooszczędne ledowe na 15 słupach oświetleniowych wzdłuż ul. Grodziskiej w Rzgowie na odcinku od skrzyżowania do ul. Tylnej - poinformował Włodzimierz Kaczmarek, starszy specjalista ds. mienia komunalnego i energetyki w rzgowskim ratuszu.