Aktualności - Gmina Rzgów
Profesor Zbigniew Rau wykorzystał dzień poselski na odwiedzenie gminy Rzgów. W towarzystwie burmistrza Mateusza Kamińskiego w Tadzinie obejrzał zaawansowaną budowę przedszkola ze żłobkiem na 70 miejsc. Obiekt ma kosztować 2 miliony 143 tysiące złotych, ale aż 1 milion 739 tysięcy złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Minister spraw zagranicznych wykorzystał pobyt w Tadzinie również na obejrzenie kompleksu szkolno-rekreacyjnego z boiskiem sportowym i miasteczkiem ruchu drogowego.
W niedzielę, 25 kwietnia 2021 roku policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Rzgowie patrolowali gminę. Około godz. 21.30 zauważyli na stacji paliw w Starej Gadce gwałtownie wjeżdżajace osobowe renault. Samochód nie zatrzymał się na terenie stacji. Szybko pomknął na drogę krajową 91 i pędził nadal z dużą prędkością w kierunku Rzgowa.
Sygnalizacja świetlna nie tylko reguluje przepływ ruchu na drogach, ale również zapewnia bezpieczeństwo, tak samo uczestnikom ruchu drogowego jak i pieszym. Rzgowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 21 kwietnia 2021 roku z udziałem karetki pogotowia i skody.Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może ale tylko pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych.

Oto podsumowanie kolejnego tygodnia warsztatów online z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rzgowie:
W niedziele, 25 kwietnia telewizyjna „trójka” wyemituje o godz. 10.15 program w bloku "Budzi się ludzi" w całości poświęcony gminie Rzgów. Znajdą się w nim migawki z Gminnego Ośrodka Kultury, kadry poświęcone Zespołowi Pieśni i Tańca „Rzgowianie”, cherlederkom, migawki z Gminnnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zakładu Przemysłu Miesnego „Grot”,  z Tematycznego Parku Rozrywki „Mandoria”, przedszkola publicznego ze żłobkiem w Guzewie, z budowy przedszkola ze żłobkiem w Tadzinie, na którym wkrótce budowlańcy zawieszą wiechę.
Dobre wieści od Majeczki Kwiatkowskiej z Woli Rakowej, na której leczenie oddali pieniądze mieszkańcy gminy Rzgów oraz 200 tysięcy innych darczyńców.
Rodzice wraz z dziewczynką powrócili ze szpitala do domu. Maję poddano  terapii genowej. Dziecko zniosło ją  bardzo dobrze z niewielkim dwudniowym osłabieniem,  któremu towarzyszyła temperatura  do 37 stopni oraz sporadyczne mdłości. Dziś Maja czuje się dobrze, ma humor, sporo energii i apetyt dopisuje. Rodzinę cieszy również to, że bez sprzeciwu przyjmuje gorzkie lekarstwa zalecone przez lekarza prowadzącego.

Wiosna jak to w kwietniu – przeplata trochę letnią temperaturą, częściej wichrem, zimnem i pochmurnym niebem. Nad Nerem już się zieleni, kaczka wypłynęła na zwiad, a w niemal przezroczystej wodzie tkwią stare drzewa zwalone w zeszłym roku przez bobry.
Kolejna fala koronawirusa nie odpuszcza. Chociaż na horyzoncie widać już polepszenie sytuacji poprzez zwiększenie liczby szczepień, to niestety nie jest to prosta droga do sukcesu. Liczba szczepionek w kraju wciąż niewystarczająca, aby w zadowalający sposób realizować masowe szczepienia. Ci, którzy przeszli już chorobę, dzielą się na kilka typów osób. Podczas rozmowy z mieszkańcami gminy Rzgów słyszymy wiele historii o tym, w jaki sposób oni przeżyli ten czas.


W Miesiącu Pamięci Narodowej, Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa z pracownikami magistratu zapalili znicze w miejscach upamiętniających śmierć  żołnierzy, a także patriotów.

Każdego roku ucieka z domów tysiące nastolatków. Ucieczki nasilają się podczas wakacji, większość zaginięć ma szczęśliwy finał, jednak nie wszyscy rodzice dowiadują się co stało się z ich dzieckiem. Nigdy nie wahajmy się ze zgłoszeniem zaginięcia policji. Nie trzeba czekać 24 czy 48 godzin. Policjant ma obowiązek przyjąć zgłoszenie zaginięcia niezależnie od tego ile czasu upłynęło! Przekażmy mundurowym wszystkie niezbędne informacje.
Burmistrz Rzgowa w związku z planowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie projektu polegającego na zakupie i montażu instalacji z zakresu odnawialnych źródeł energii (panele fotowoltaiczne) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, działanie IV.1 Odnawialne Źródła Energii, ogłasza nabór zgłoszeń Mieszkańców Gminy Rzgów zainteresowanych uczestnictwem w projekcie.


Akademia Zdrowia Izabela Łajs zaprasza do udziału w projekcie pt. „Postaw na siebie” wszystkie osoby w wieku 18-65 lat, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, bierne zawodowo, osoby bezrobotne, osoby niepełnosprawne pozostające bez pracy. Można liczyć na wsparcie w zakresie doradztwa i szkoleń. Szczegóły poniżej.
Oszuści wymyślają różne nowe sposoby by uzyskać dostęp do wrażliwych danych a tym samym do naszych oszczędności życia. Fałszywe SMS-y przesyłane do przypadkowych osób z załączonym linkiem czy informacją, że paczka została zatrzymana przez służby to tylko niektóre ze sposobów abyśmy stali się ofiarą przestępstwa! Policjanci apelują o ostrożność i pod żadnym pozorem nie wchodzenie w załączone linki!
Został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę ulicy Gruntowej w Starowej Górze. Do przetargu przystąpiło 5 firm, a wygrała firma Jagez Transportowo-Usługowa z Górnej w Łodzi. Przedsiębiorstwo działa na rynku 29 lat i rozszerza działalność.
Podsumowanie kolejnego tygodnia warsztatów online z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rzgowie: