Aktualności - Gmina Rzgów
W Starowej Górze teren rekreacyjny przy ul. Wójtowskiej został oczyszczony z suszu oraz ściętych drzew. W ich miejsce pracownicy komunalni posadzili drzewa. - Urząd Miejski w Rzgowie zadziałał szybko i sprawnie. Uschnięte drzewa zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców - zapewnia sołtys Anna Wielgosz. Dziękujemy.
W rzgowskim parku im. Adama Mickiewicza pojawiły się megapisanki z żywymi kwiatami. To nowa tradycja dekorowania miasta na Niedzielę Palmową. O ukwiecone dekory zadbał Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego. (WK)
W rzgowskim ratuszu wprowadzono ograniczenia w organizacji pracy w związku z zaostrzonymi obostrzeniami epidemiologicznymi.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie rozkwita! Wraz z nadejściem astronomicznej wiosny na frontowych oknach GOK pojawiły się piękne kwiaty. Dekoracja ubarwiła budynek i nadała mu powiewu wiosennej aury.
W czwartek, 25 marca 2021 roku tuż po godzinie 12:00 policja została zaalarmowana wiadomością o znalezieniu niewybuchu w Starowej Górze. Okazało się, że podczas prac ziemnych prowadzonych przy drodze, pracownicy znaleźli skorodowany przedmiot wyglądający jak pocisk.
Informujemy, iż ze względu na obowiązujące wytyczne i zalecenia rządu, w dniach 29 marca - 9 kwietnia w GOK odbywać się będą wyłącznie próby i przygotowania do planowanych imprez i wydarzeń online. Terminy i godziny spotkań ustalane będą bezpośrednio z instruktorami odpowiedzialnym za realizację wydarzeń. Pozostałe czynności pracownicy wykonywać będą zdalnie oraz w systemie zmianowym. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres email: kontakt@gok.rzgow.pl bądź kontaktować się pod numerem telefonu 794 95 96 00.
Fot.: fb Izabela Kijanka
Dzisiaj rano, 25 marca 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 34 151 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W związku z tym na przedpołudniowej konferencji prasowej, władze poinformowały z zaostrzeniu dotychczasowych obostrzeń.

 

To ogólnopolska akcja strażacka. W środę, 24 marca druhowie z OSP w Starowej Górze rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych, dotyczących profilaktyki i szczepień ochronnych przeciwko COVID19 wspierając tym samym Narodowy Program Szczepień.
Tego placu budowy nie widać od ulicy. Z tyłu strażnicy OSP Romanów rozpoczęła się rozbudowa, w ramach której powstaną cztery pomieszczenia magazynowe  w zabudowie parterowej na planie prostokąta.


Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza do udziału w konkursie wokalnym „Wiosenna piosenka" organizowanym w formie online. Chętne osoby powinny przesłać do organizatora wypełnioną kartę zgłoszenia do konkursu oraz nagrany w języku polskim utwór o tematyce wiosennej na adres gokrzgow@gmail.com do dnia 16.04.2020. 
Jak poinformował Adam Stawiany, p. o. kierownik Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie, trzeci dzień trwaja nasadzenia drzew w różnych miejscowościach gminy. Na ten cel samorząd zaplanował w tym roku 10 tysięcy złotych - tyle, ile ubiegłym roku. Do nasadzeń skierowano czterech pracowników komunalnych, dysponujących furgonetką.
Jak informuje Jarosław Nettik, dyrektor Gminnej Przychodni Zdrowia w Rzgowie, akcja szczepienna – podobnie jak w reszcie kraju – nie przebiega płynnie. Przykładowo, spóźniona dostawa szczepionek w środę zamiast w poniedziałek rujnuje harmonogram w poradni. Pacjentów trzeba przekładać na inny termin.
Cyklicznie na przełomie zimy i wiosny na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub pozostałości po zeszłorocznych zbiorach. Praktyka ta zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka, zwierząt, a także środowiska naturalnego. Palące się w niekontrolowany sposób suche pozostałości roślinne mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe, jeśli w pobliżu znajdują się lasy, budynki mieszkalne lub gospodarcze albo zakłady przemysłowe. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej właśnie okazji Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie przygotowali wieczór muzyczno-poetycki o tematyce zimowej. Pierwotnie wydarzenie planowane było stacjonarnie, w sali widowiskowej GOK. Niestety, zaostrzenie obostrzeń dotyczących epidemii wymusiło przeniesienie owego spotkania do sieci.

Podsumowanie cotygodniowych warsztatów online organizowanych przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie: