Bardzo kobieco w Starowej Górze - Gmina Rzgów

Bardzo kobieco w Starowej Górze

zdjęcie
W sobotni wieczór, 11 stycznia 2020 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Starowej Górze zorganizowało w miejscowym Domu Kultury spotkanie opłatkowo-noworoczne. Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie przygotował program muzyki biesiadnej z niezapomnianym trio rozrywkowym: Renatą Furgą,  Izabelą Kijanką i Jarosławem Rychlewskim. O oprawę muzyczną zabawy tanecznej zadbał dj Mateusz. Panowie mieli wyjątkowe tego roku „branie”, bo na jednego przypadało po kilkanaście kobiet.


- Minione święta wypełnione były radością i milością, przyniosły spokój i odpoczynek - powwiedziała Danuta Szymczak, szefowa Kół Gospodyń w gminie Rzgów. - Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym co minęło i nad tym co nas czeka. Tak więc życzę dużo optymizmu i wiary w lepszą przyszłość. Dnia 17 stycznia 2009 roku po raz pierwszy właśnie w Starowej Górze odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne, zainicjowane przez śp. Wiesię Pietrusińską. Kontynuujemy coroczne wspólne naprzemienne przygotowania Kół Gospodyń z naszej gminy. Zamknęło się kółeczko i zaczynamy od początku, czyli od KGW Starowa Góra.

Życzenia złożyli Mateusz Kamiński - burmistrz Rgowa i Radosław Pełka - przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Banasiak - przewodniczący Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz ks. proboszcz Mariusz Szcześniak. W spotkaniu uczestniczyli również: Małgorzata Rózga - zastępca burmistrza Rzgowa, radni: Marek Bartoszewski, wiceprzewodniczący RM, Stanisław Zaborowski, Kamila Kuźnicka, sołtys Anna Wielgosz, zaproszone gospodynie z poszczególnych kół, strażacy ochotnicy, Zbigniew Gabara - przewodniczący Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót