Było bardzo gorąco na ul. Łódzkiej - Gmina Rzgów

Było bardzo gorąco na ul. Łódzkiej

zdjęcie
15 maja zakończono układanie wierzchniej warstwy ścieralnej asfaltu na ul. Łódzkiej w Rzgowie. Ma ona grubość 5 centymetrów i została wylana na spodnią warstwę tzw. betonu asfaltowego. Być może jeszcze w tym tygodniu odbędzie się odbiór techniczny tej inwestycji. Modernizacja ul. Łódzkiej na odcinku około 922 metrów ma kosztować 894 tys. zł.
   Już od rana we wtorek na ul. Łódzkiej uformowała się kolejka wielkich ciężarówek. Każda przywiozła po 27 ton gorącego asfaltu o temperaturze 160-180 stopni Celsjusza. Po jazdy dowoziły asfalt z odległości 10 kilometrów. Ponieważ asfalciarka układała asfalt na całej 5,75-metrowej szerokości ulicy, trzeba było zamknąć ruch kołowy od ronda przy OSP w kierunku Łodzi. Ruch ma być przywrócony pod wieczór 15 maja.

     Rzgowianie już dawno nie oglądali takiej koncentracji ciężkich pojazdów drogowych od kombajnu asfaltowego po walce, ciężarówki, cysterny i inne samochody.

    W przetargu na I etap modernizacji fragmentu ul. Łódzkiej, będącej odcinkiem drogi powiatowej 2942E, brało udział 5 oferentów. Wygrała łódzka spółka ZRD z Łodzi, która zebrała 100 procent punktów za rozsądną cenę i za czas gwarancji. Inwestycja obejmowała m. in. przebudowę indywidualnych zjazdów do posesji, odmulenie rowów odpływowych i wymianę części rur na zjazdach, przebudowę poboczy gruntowych na pobocza umocnione.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót