- Gmina Rzgów

Charytatywne kolędowanie

zdjęcie
9 grudnia w niedzielę o godz. 15 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odbył  się koncert charytatywny. Środki zebrane na kiermaszu szkolnym będą przeznaczone na potrzeby m. in. 6-letniego Jasia chorego na glejaka mózgu i dwojga innych dzieci z naszej gminy.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza Małgorzata Rózga, sekretarz gminy Katarzyna Berczak-Lato, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka z grupą radnych miejskich. Gospodyniami wieczoru były: wicedyr. SP w Rzgowie Monika Łoboda, wicedyr. Agnieszka Kosińska i Edyta Waprzko, koordynator akcji charytatywnej.

Obejrzeliśmy program artystyczny w udziałem najlepszych wykonawców ze szkół w Rzgowie, Kalinie, Guzewie oraz absolwentów z gminy Rzgów. Jednym z punktów programu były jasełka w nietypowej postaci. Obejrzeliśmy barwne widowisko będące satyrą na współczesne małżeństwo, które przystępuje do świąt Bożego Narodzenia bez miłości i wiary. Zapomina o przesłaniu wigilijnym.

W części koncertowej wysłuchaliśmy przepięknych interpretacji kolęd oraz minirecitalu skrzypcowego. W programie koncertu wystąpiła grupa wokalna Sempre Cantare z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie.  Nad produkcją całego widowiska czuwali liczni nauczyciele, Gminny Ośrodek Kultury oraz siostry zakonne z naszej parafii.

Na szkolnych korytarzach wyrosło kilkadziesiąt stoisk ze świątecznymi ciastami, dekoracyjnymi choinkami, wiklinowymi i koronkowymi gwiazdami betlejemskimi. Od różnorodności stroików świątecznych można było dostać zawrotów głowy. Wspaniałe wyroby przeznaczone na cel dobroczynny były wykonane m.in. przez uczniów i rodziców. W organizacji koncertu charytatywnego współuczestniczyli m. in. Zespół Parafialny „Caritas” oraz GK ds. RPA.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót