Czas na podłogi i parking - Gmina Rzgów

Czas na podłogi i parking

zdjęcie
Na budowie kolorowego przedszkola - żłobka w Guzewie wykonawcy skupiają się na pracach przygotowawczych do wybrukowania parkingu od ul. Edukacyjnej. Równolegle, we wnętrzu wkrótce rozpocznie się montaż podwieszanych sufitów, układanie podłóg, a w ostatniej kolejności montaż drzwi wewnętrznych i malowanie ścian pomieszczeń.
Zakończyły się najważniejsze prace wodnokanalizacyjne, elektryczne, a w niektórych, mniejszych pomieszczeniach pracownicy położyli już glazurę i terakotę. Na zainstalowanie czekają urządzenia sanitarne.

Prac wykończeniowych jest sporo, bo parterowy budynek przedszkola posiada 432 metry kwadratowe powierzchni użytkowej. W placówce zaprojektowano trzy sale: pierwsza i trzecia mają pomieścić po 20 dzieci, a w drugiej czas ma spędzać 25 maluchów. Łazienki dla nich będą dostępne bezpośrednio z sal dydaktycznych, a z toalety ze specjalnymi udogodnieniami skorzystają także osoby niepełnosprawne. Kilka miesiecy temu gmina Rzgów otrzymała rządowe dofinansowanie w wysokości 570 tysięcy złotych do stworzenia żłobka w budynku przedszkola dla 19 dzieci.

W budynku przewidziana jest wspólna sala do zajęć z rytmiki Ma być oddzielona od jednej z sal składaną ścianką. Po złożeniu powstanie duża sala dla okolicznościowych uroczystości. W przedszkolu ma być również gabinet logopedyczno-lekarski.
 
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót