Deszczowa majówka z biskupem Markiem Marczakiem - Gmina Rzgów

Deszczowa majówka z biskupem Markiem Marczakiem

zdjęcie
Sto pięćdziesiąt patriotycznych kotylionów i flaga polska szeroka na pół placu kościelnego - tak przygotowani do świętowania byli dziś przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Zadbali oni o to, aby rzgowianie chociaż w symboliczny sposób mogli dziś poczuć świąteczną atmosferę początku maja.


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w tym roku przypadł na niedzielę. U nas jego nieodłączny element stanowi msza święta w parafialnym kościele. Była to jedyna okazja, aby przekazać mieszkańcom świąteczne dekoracje. Dyrektor GOK Joanna Papuga-Rakowska wraz z członkami Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie" - pomimo złej pogody - dzielnie obdarowywali parafian. Organizatorzy z GOK dodatkowo rozświetlili plac parafialny wspaniale powiewającą flagą.

Mieszkańcy zachwalali wygląd tegorocznych kotylionów. Bardzo chętnie i z dumą przyczepiali do swoich kurtek biało-czerwone wstążki. Niestety, obostrzenia covidowe ograniczają liczbę osób przebywających w świątyni. Wśród 23 obecnych podczas Eucharystii znalazła się m. in. wiceburmistrz Rzgowa Małgorzata Rózga. W tym roku na mszy obecny był biskup Marek Marczak. Odwiedził parafię  przy okazji bierzmownia naszej młodzieży. Obecność tak zacnego gościa nadała temu świętu jeszcze bardziej uroczysty charakter.

Natalia Pachulska
powrót