Do kiedy przedłużono obostrzenia? - Gmina Rzgów

Do kiedy przedłużono obostrzenia?

zdjęcie
Obostrzenia pozostaną z nami jeszcze przynajmniej przez kolejne dwa tygodnie. Według rządowych planów ostatnie odmrożone mają zostać branże gastronomiczna i hotelarska. Według najbardziej pesymistycznych informacji mogą one zostać zniesione dopiero na przełomie marca i kwietnia.
Koronawirus w Polsce.
Powrót dzieci do szkół

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na zachowanie wszystkich obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych - mówił w poniedziałek na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Sytuacja, z którą mamy do czynienia pokazuje, jak trudno jest dokonywać takich decyzji na podstawie jednego parametru, bo do tej pory podejmowaliśmy decyzję tylko na podstawie dziennej liczbie zachorowań - przyznał minister zdrowia.

Minister zdrowia: widmo trzeciej fali koronawirusa jest bardzo realne

- Sytuacja w Polsce wygląda stabilnie, nie mamy drastycznego skoku zachorowań - powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Wszędzie w Europie widać narastającą III falę. Widzimy w Czechach i na Słowacji, że sytuacja ulega pogorszeniu - powiedział minister. Zauważył, że kraje ościenne wydłużają termin trwania wprowadzonych obostrzeń, podejmują "konserwatywne i asekuracyjne" decyzje.

Źródło Onet
Fot. przykładowe Pixabay


powrót