Droga gminna z pomocą państwa - Gmina Rzgów

Droga gminna z pomocą państwa

zdjęcie
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i skarbnik gminy Anna Czarnocka podpisali 3 listopada 2020 r. umowę z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim na dofinansowanie zakończonego II etapu remontu ulicy w Grodzisku w kierunku Rzgowa. Państwo dołożyło z Funduszu Dróg Samorządowych połowę kosztów, czyli 795 488 złotych. Modernizację ulicy od skrzyżowania w Grodzisku, czyli I etap inwestycji  wykonano w ubiegłym roku.
Przebudowę drogi wraz z chodnikami, kanałami odwadniającymi, przepustami, przebudową skrzyżowania przy Bajkale w celu poprawienia widoczności dla kierowców, a na koniec montaż  łańcuchów zabezpieczających wykonała firma z Pabianic. Wyremontowała ona 608 metrów bieżących drogi gminnej w Grodzisku.

Na odcinku drogi do granicy Rzgowa sfrezowano stary asfalt, rozebrano konstrukcję jezdni i położono nową warstwę ścieralną asfaltu. Szerokość nowego odcinka ulicy wynosi 5,5 m, chodników po obu stronach drogi – 1,5 m. Zakres robót objął też budowę zjazdów z posesji, pobocza, umocnienie rowu odpływowego, założenie trawnika w pasie drogowym o powierzchni 1200 m kw.


Celem realizacji powyższego projektu jest poprawa skomunikowania miejscowości Grodzisko z centrum Rzgowa i w dalszej kolejności z Centrum Handlowym Ptak.

Włodzimierz Kupisz
powrót