Gmina Rzgów okiem telewizji - Gmina Rzgów

Gmina Rzgów okiem telewizji

zdjęcie
W niedziele, 25 kwietnia telewizyjna „trójka” wyemituje o godz. 10.15 program w bloku "Budzi się ludzi" w całości poświęcony gminie Rzgów. Znajdą się w nim migawki z Gminnego Ośrodka Kultury, kadry poświęcone Zespołowi Pieśni i Tańca „Rzgowianie”, cherlederkom, migawki z Gminnnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zakładu Przemysłu Miesnego „Grot”,  z Tematycznego Parku Rozrywki „Mandoria”, przedszkola publicznego ze żłobkiem w Guzewie, z budowy przedszkola ze żłobkiem w Tadzinie, na którym wkrótce budowlańcy zawieszą wiechę.
Myślą przewodnią programu jest realizacja wizji gminy przyjaznej dla osiedlających się młodych ludzi i przyjaznej dla biznesu. Burmistrz Mateusz Kamiński m. in. opowiada, że ludność gminy wzrosła z 9684 osób w 2015 roku do 10 197 w kwietniu bieżącego roku. Nie jest to efekt nadzwyczajnej liczby urodzeń, ale efekt systematycznych wysiłków w celu zachęcenia mieszkańców wielkich miast do osiedlania się w gminie Rzgów.

Młodym osadnikom nie chodzi tylko o wieś spokojną, ale o rozwiniętą infrastrukturę: od miejsc w żłobkach i przedszkolach, ważne jest, że w każdym sołectwie działa plac zabaw, przybywa ścieżek rowerowych, siłowni na świeżym powietrzu i zadaszonych, wyposażonych w odpowiedni sprzęt miejsc do spotkań sąsiedzkich. Autorzy programu telewizyjnego przedstawią, jak jest realizowany dostęp do kultury, rozrywek, rozwijania umiejętności artystycznych, sportu, rekreacji.

Równolegle trwają starania o umożliwienie mieszkańcom dostępu do gazu, wodocigu, kanalizacji czy też szybkiego internetu. Samorząd rzgowski na wiele sposobów zachęca do rozwijania przedsiębiorczości, czego efektem jest dziś 2039 aktywnych podmiotów gospodarczych, w tym aż 517 spółek.

Włodzimierz Kupisz
Fot. Miron Ossowski
powrót