Gminne wodociągi do końca listopada - Gmina Rzgów

Gminne wodociągi do końca listopada

zdjęcie
Gmina Rzgów zleciła wykonanie trzech odcinków wodociągu o przekroju 150-milimetrowym w Bronisinie Dworskim w rejonie ul. Dworskiej i w Starowej Górze na ulicach Parterowej, Wójtowskiej i Jana Pawła II. Prace mają zakończyć się pod koniec tego miesiąca.
- Jest to o tyle nietypowa inwestycja, że każdy fragment wodociągu jest przeznaczony dla konkretnych rodzin, które zabiegały o przyłączenie do instalacji - mówi Bogdan Błaziński, inspektor nadzoru z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie. - Do przetargu stanęło trzech wykonawców. Wygrała firma z Czyżeminka, która zaoferowała wykonawstwo za 50 tysięcy złotych brutto. Każdy odcinek rury jest zakończony hydrantem i zasuwą. Wszystkie odcinki nowego wodociągu mają długość łączną około stu metrów bieżących.  

To już druga tegoroczna budowa wodociągu. Poprzednie odcinki nowego wodociągu były spinkami, czyli łączyły istniejące już fragmenty wodnej instalacji. Za pierwszym razem wybudowano trzy nitki o łącznej długości ponad 700 metrów bieżących za 214 tysięcy złotych.

Włodzimierz Kupisz
Fot. przykładowe ShutterStock

powrót