Gratulacje, Panie Nadbrygadierze! - Gmina Rzgów

Gratulacje, Panie Nadbrygadierze!

zdjęcie
Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominację na stopień nadbrygadiera, zastępcy komendanta głównego PSP st. bryg. Krzysztofowi Hejdukowi. Generalskie szlify wiceszef PSP odebrał 8 września w Pałacu Prezydenckim.  Starszy brygadier Krzysztof Hejduk wiceszefem Państwowej Straży Pożarnej jest od 6 marca tego roku, to jednak nie pierwszy raz, kiedy w czasie jego strażackiej kariery pełni służbę na tym stanowisku.
Zastępcą komendanta głównego PSP był wcześniej dwukrotnie - w latach 2007-2008 oraz 2016-2018. Hejduk urodził się 2 marca 1971 r. w Łodzi. Ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu z tytułem technik pożarnictwa oraz studia magisterskie z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim. Służbę w Straży Pożarnej rozpoczął w 1992 r. jako dowódca zastępu w Komendzie Rejonowej PSP w Łodzi.

Następnie służył w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi, gdzie m.in. pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP oraz był pełniącym obowiązki komendanta wojewódzkiego PSP. W Komendzie Głównej PSP odpowiada za nadzór nad Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej-PIB, Centralnym Muzeum Pożarnictwa. Nadzoruje też Biuro Finansów oraz Biuro Logistyki.

Gratulujemy Panu Generałowi.
powrót