Hubert najlepszy i nie spoczywa na laurach - Gmina Rzgów

Hubert najlepszy i nie spoczywa na laurach

zdjęcie
Hubert Szczech ze Szkoły Podstawowej im. świętej Królowej Jadwigi w Kalinie zajął I miejsca w turnieju młodzików na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Zapasach. Nasz 13-letni sportowiec wystąpił w stylu klasycznym w kategorii wagowej do 85 kilogramów.
Sukcesu pogratulował mu burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. Burmistrz wręczył nastolatkowi  stroje zapaśnicze z logo gminy Rzgów oraz cenny upominek: dwa karnety open Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie na wszystkie zajęcia, uprawniające również do skorzystania z siłowni - ważne do końca roku.

- To tata zachęcił mnie 6 lat temu do obejrzenia podczas ferii zimowych pokazów zapaśniczych w hali GOSTiR w Rzgowie – opowiada utalentowany zawodnik Hubert Szczech. - Wtedy grupa zapaśników z PTC Pabianice z trenerem Mariuszem Łechtańskim przyjeżdżała do Rzgowa. Jako jedyny z całej gminy Rzgów uczestniczyłem we wszystkich czterech pokazowych treningach. Ze względu na brak chętnych nie udało się zorganizować grupy w Rzgowie.

- Trenuję cztery razy w tygodniu - średnio po półtorej godzin w tygodniu w ośrodku Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów.  Trzeba to połączyć z nauką w VIII klasie. Wkrótce czeka mnie start w Mistrzostwach Polski Szkoł Podstawowych w Zapasach U-15 w Gomulinie w gminie Wola Krzysztoporska. To będą eliminacje do Mistrzostw Europy U-15.

Nasz sportowiec waży 81 kilogramów przy wzroście 183 centymetry. Nie ma idola w kręgach zapaśniczych. Próbuje sił w różnych dycyplinach sportu m.in. był reprezentantem województwa w sumo w 2020 roku Zajął trzecie miejsce na podium w kategorii powyżej 70 kilogramów. Główną dyscypliną Huberta są zapasy w stylu klasycznym, ale sporadycznie występuje również w zawodach zapaśniczych stylu wolnego. Parę dni temu bardzo ucieszyła go wiadomość, że rzgowski samorząd przeznaczy rocznie 10 tysięcy złotych na nagrody pieniężne dla trzech najlepszych sportowców gminy Rzgów.

Do tej pory Hubert Szczech zdobył 14 złotych medali, 6 srebrnych oraz 11 brązowych. W dniach 13-15 listopada 2020 r. w Kostrzynie nad Odrą zajął V miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym w kategorii 75 kg. Natomiast, 20 lutego 2021 r. w Radomiu w I rzucie ligi zapaśniczej w zapasach w stylu klasycznym zajął I miejsce w kategorii 85 kg.

Na co dzień lubi grać na komputerze oraz słuchać rapera Qry. O ile pozwala trener, słucha też muzyki podczas rozgrzewki i biegów.