III Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków - Gmina Rzgów

III Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków

zdjęcie
W sobotę, 8 lutego 2020 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuszynie odbył się III Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków Powiatu Łódzkiego Wschodniego. W wydarzeniu uczestniczył m. in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się aż 25 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, jednak z uwagi na ograniczone możliwości organizacyjne decydowała kolejność zgłoszeń  i do rozgrywek zakwalifikowano 12 drużyn, które w losowaniu podzielono na 4 grupy:
1.       Grupa A  - OSP Tuszyn, OSP Stare Skoszewy, OSP Gospodarz;

2.      Grupa B – KP PSP Koluszki, OSP Starowa Góra, OSP Justynów;

3.      Grupa C – OSP Wardzyń, OSP Karpin,  OSP Kalino;

4.      Grupa D – OSP Modlica, OSP Długie, OSP Będzelin.

Po przeprowadzonych eliminacjach grupowych, półfinałach w finale znalazły się cztery drużyny, z których bezkonkurencyjną okazała się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem – zwycięzca tegorocznego turnieju. Trzy drużyny OSP z gminy Rzgów nie zajęły miejsc na podium.

Turniej uświetnili swoją obecnością wręczając nagrody zwycięzcom: wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda, łódzki komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Jarosław Wlazłowski, starosta łódzki wschodni Andrzej Opala, burmistrz Tuszyna Witold Małecki, burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i dh Dariusz Krzewiński, powiatowy i gminny prezes OSP. Gospodarzem turnieju była gmina Tuszyn, a organizatorem tutejsza  Komenda i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

 Żródło: PSP w Koluszkach
powrót