Konkursy historyczno-patriotyczne - Gmina Rzgów

Konkursy historyczno-patriotyczne

zdjęcie
Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Kalinie przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie zapraszają dzieci i młodzież z gminy Rzgów do wzięcia udziału w konkursach: „ŻyjeMy w Niepodległej Małej Ojczyźnie” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa oraz „Opowiedz nam moja Ojczyzno…” pod Honorowym Patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.
Konkurs historyczno – plastyczny „ŻyjeMy w Niepodległej Małej Ojczyźnie” jest podzielony na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas 1-3; 4-6 oraz 7-8 i 3 gimnazjum. Uczestnik ma za zadanie wykonać prace plastyczną poprzez, którą należy wyrazić sposób postrzegania niepodległości ojczyzny, szczególnie tej małej, z którą człowiek czuje się najbardziej związany. Przygotowane prace należy złożyć do 26 października 2018 r. do Organizatora konkursu.

Konkurs recytatorski „Opowiedz nam moja Ojczyzno…” jest dedykowany dla uczniów klas 4-8 (z podziałem na dwie kategorie wiekowe 4-6 i 7-8). Zadaniem uczestników jest wyrecytowanie wiersza wybranego polskiego poety lub fragmentu prozy polskiej. Utwory powinny być poświęcone tematyce historycznej / patriotycznej. Zaleca się przeprowadzenie eliminacji szkolnych. Zgłoszenia należy nadesłać do 26 października 2018 r. do organizatora. Konkurs odbędzie się 8 listopada 2018 r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie.

Wręczenie nagród zwycięzcom „ŻyjeMY w Niepodległej (Małej Ojczyźnie)” wraz z wysłuchaniem recytacji wierszy laureatów konkursu „Opowiedz nam, moja Ojczyzno…”, odbędzie się podczas Wieczorku Poezji zorganizowanego dla otwartej publiczności z okazji Jubileuszu 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie 15 listopada 2018 r. o godzinie 17.00.
Regulamin dostępny na: http://www.spkalino.szkoly.lodz.pl

Jarosław Marianowski
Zdj.przykładowe
Fot. Maciej Biedrzycki
powrót