Kościół już oficjalnie z dotacją - Gmina Rzgów

Kościół już oficjalnie z dotacją

zdjęcie
W dniu 9 kwietnia  w Urzędzie Miejskim w Rzgowie podpisano umowę na dofinansowanie na prace konserwatorskie przy kościele parafialnym w Rzgowie. Podpisy na dokumentach złożył Burmistrz Rzgowa - Mateusz Kamiński oraz ks. Krzysztof Florczak – Proboszcz Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie.
Przedmiotem umowy dotacji opiewającej na kwotę 350 tys. zł., będzie wsparcie prac konserwatorskich polegających na remoncie elewacji północnej oraz wnętrz najcenniejszego rzgowskiego zabytku. Najciekawszy etap prac dotyczy oczywiście wnętrza zabytku, które zostaną odrestaurowywane pod kątem przywrócenia stanu z XVII wieku. Konserwatorzy planują min. usunąć elementy dekoracyjne wprowadzone podczas remontów w poprzednim stuleciu. Nad całością prac będzie czuwać powołana do tego celu komisja konserwatorska.
Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że parafia otrzymała wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 440 tys. zł. Jest też szansa na dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz funduszu kościelnego. Kosztorys tegorocznego etapu prac przy zabytku opiewa na  kwotę ponad 900 tys. zł. Choć kompleksowa rewitalizacja obiektu, obejmująca głównie jego wnętrze, potrwa jeszcze zapewne kilka lat, to jest szansa na dokończenie większości tegorocznych prac przed uroczystościami jubileuszowymi 550-lecia erygowania parafii.
powrót