Kradli poroża i felgi - już są pod kluczem - Gmina Rzgów

Kradli poroża i felgi - już są pod kluczem

zdjęcie
Policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 22 lat. Jak się okazało ten duet dopuścił się licznych kradzieży z włamaniem w powiecie łódzkim wschodnim od początku 2020 roku. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie 25-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem, natomiast 22-latek usłyszał 4 takie zarzuty. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 8 tys. zł. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Według ustaleń rzgowskich kryminalnych, do kradzieży z włamaniem m. in. doszło w czerwcu 2020 r. w Romanowie. To  zdarzenie doprowadziło na trop 22-letniego łodzianina i 25-letniego mieszkańca gminy Rzgów. Jak się okazało, mężczyźni włamywali się nie tylko do domków letniskowych, ale również garaży, a nawet skrzynek sygnalizatorów świetlnych. Łupem padały najróżniejsze przedmioty, części samochodowe, felgi, opony, akumulatory, poroża i inne trofea myśliwskie. Proceder ten trwał kilka miesięcy.

W końcu, 7 października 2020 roku mężczyźni zostali zatrzymani przez rzgowskich mundurowych. Obaj dwudziestolatkowie są dobrze znani stróżom prawa. (oprac. WK)


Źródło: policja
powrót