Kryminalni i drogówka nie próżnowali - Gmina Rzgów

Kryminalni i drogówka nie próżnowali

zdjęcie
Powiatowa Komenda Policji w Koluszkach podsumowała działalność jednostki w zeszłym roku. Z wynikami zapoznano m.in. zaproszonych samorządowców. W ubiegłym roku funkcjonariusze przeprowadzili 10 tysięcy interwencji na terenie powiatu łódzkiego wschodniego, zamieszkanego przez 71,1 tysiąca mieszkańców. Z tego 1753 przypadły na gminę Rzgów, która posiada 10 098 mieszkańców.

W naszej gminie doszło do 28 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby. W całym powiecie było 6 ofiar śmiertelnych. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwali policjanci w 23 radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych oraz na 2 motocyklach. Łącznie przejechali w 2019 r. 780 616 kilometrów.

Od listopada 2018 r. do 9 kwietnia 2019 r. policjanci z komisariatu w Rzgowie prowadzili śledztwo w sprawie włamań i kradzieży na budowach domów oraz w garażach, zgłoszonych w gminie Rzgów, w naszym powiecie oraz w ościennych powiatach. Rabusie kradli elektronarzędzia, przewody, przedłużacze, lampy i stemple budowlane.  Dzięki współpracy z koluszkowskimi kryminalnymi udało się zatrzymać 5-osobową szajkę podejrzanych z Andrespola i Łodzi. Byli w wieku od 18 do 28 lat.

Policjanci ze Rzgowa i Koluszek z pionu zwalczania przestepczości gospodarczej, skontrolowali stoisko handlowe. Ujawnili podróbki, a mianowicie 190 sztuk odzieży damskiej, torebki, buty i okulary. Straty właścicieli poszczególnych marek ekspert oszacował na 410 tysięcy złotych.  Podejrzana o handel podróbkami miała 44 lata i jest łodzianką. Za handel podrabianymi markami grozi do 5 lat więzienia.

Oprac. Włodzimierz Kupisz
Fot. archiwum policji rzgowskiej
powrót