Lekkoatletyczny talent ze Starówki - Gmina Rzgów

Lekkoatletyczny talent ze Starówki

zdjęcie
W czwartek, 6 czerwca 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyło się przekazanie Jędrzejowi Hasiurze wyróżnienia starosty łódzkiego wschodniego za wysokie osiągnięcia sportowe w 2018 roku.
To wydarzenie było podkreśleniem sukcesów Jędrzeja Hasiury w biegach średniodystansowych z przeszkodami. W imieniu starosty - słowa podziękowania złożył burmistrz Rzgowa – Mateusz Kamiński. Podkreślił, że tylko ciężką pracą i determinacją osiąga się mistrzostwo sportowe. Głównym celem Jędrzeja na ten rok jest uzyskanie minimum na Mistrzostw Europy U23, które odbędą się w Szwecji oraz zdobycie medalu Mistrzostw Polski.
***
Jędrzej Hasiura ma 22 lata i jest mieszkańcem gminy Rzgów. Obecnie studiuje na trzecim roku informatyki na Politechnice Łódzkiej. Od ponad 4 lat reprezentuje gminę Rzgów, Rudzki Klub Sportowy i Politechnikę Łódzką w licznych zawodach lekkoatletycznych, w tym Mistrzostwach Polski, Akademickich Mistrzostwach Polski, mistrzostwach województwa oraz mityngach i biegach ulicznych. Od 3 lat jest członkiem kadry narodowej klasy B.

Tekst i fot.: Miron Ossowski
powrót