Marta Sabela na WOŚP najlepsza - Gmina Rzgów

Marta Sabela na WOŚP najlepsza

zdjęcie
Z całej gminy Rzgów udział w WOŚP wzięło udział 75 wolontariuszy, którzy przekazali orkiestrze około 56 tysięcy 102 złotych!  Wolontariusze mieli sztab w Tuszynie. Największą kwotę 4151,29 zebrała Marta Sabela, absolwentka Szkoły Podstawowej w Guzewie, niewiele gorsza była Ola Bagińska z Guzewa, w której puszce znalazło się 3249,12 zł. Czternastka wolontariuszy ze SP w Guzewie pobiła rekord gromadząc 21  558,92 złotych, czyli średnio po około półtora tysiąca złotych na ucznia.
Sukces guzewian wynika z tego, że już w piątek zorganizowali kiermasz pluszaków i zabawek, a w sobotę zbierali datki na terenie Centrum Handlowego "Ptak", na co mieli specjalnie wydana zgodę. Jak nas poinformowała Edyta Waprzko, uczniowie ze szkół podstawowych w Rzgowie i Kalinie zebrali 19 790,63 zł. Wśród kwestujących w gminie Rzgów - harcerzy, harcerzy starszych i zuchów z puszkami orkiestrowymi  łącznie było 31. Druhna Martyna Strycharska z ZHP przydźwigała w puszce 1739, 84 zł. Tak więc 31 harcerzom łącznie udało się zebrać 14 754,62 zł i 126 innych monet. Tylko harcerze i zuchy kwestujacy w Rzgowie w Hali Sportowej zebrali przez cały dzień 9 693,28 zł.

- Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i chęć pomocy innym - powiedziała drużynowa Martyna Strycharska. - Macie wielkie serca. Dziękuję również pani Paulinie Nowak, która była organizatorką tegorocznego WOŚP w Hali Sportowej. Harcerze oraz zuchy bardzo dziękują za miłe i ciepłe przyjęcie, pyszne bułeczki i cieplutkie napoje oraz bezpieczeństwo, które nam zapewniono. Dziękujemy również mieszkańcom Rzgowa oraz okolic, którzy chętnie przybyli do hali i brali udział w loterii oraz bardzo chętnie dorzucali swoją cegiełkę do puszek wolontariuszy.

Trybuny w hali pełne były kibiców rozgrywek piłkarskich - publiczność liczyła do 300 osób! W przerwach między meczami tańczyły cherleederki. W hallu można było zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i wrzucić za to symboliczne złotówki do puszek orkiestrowych. Czynny byl gabinet piękności dla najmłodszych dziewczynek, czekających na pomalowanie buzi. Dużym zainteresowaniem cieczyła się wśród wolontariuszy minikawiarenka z gorącymi napojami i kanapkami. U zuchów warto było skusic się na odlotowe ciasta. Cukiernia "Nita" Tomasza Nicińskiego ze Rzgowa przygotowała na 28. Finał WOŚP okazjonalny tort z wielkim sercem, z malinami, truskawkami i kwi w smacznym tle.

Punktem kulminacyjnym dnia były licytacje m. in. kolacji z II wicemiss Polski Martą Skwierczyńską ze Rzgowa i całego dnia rządzenia z fotela burmistrza. Wygrali druhowie OSP ze Rzgowa i Starej Gadki, którzy uprzedzali, że władzy nie oddadzą podobnie jak zarzekał się Władysław Gomułka. Na dziedzińcu przed halą można było podziwiać wyposażenie trzech wozów strażackich naszych zastępów OSP.

Już od samego przedpołudnia w czasie mszy i po nabożeństwie na placu kościelnym dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grały i śpiewały zespoły Gminnego Ośrodka Kultury: Rzgowska Orkiestra Dęta dyrygowana przez Jacka Rutkowskiego oraz Chór "Camerata" pod dyrygenturą Izabeli Kijanki. W Hali Sportowej zaśpiewała Lara Hidane z Grupy Wokalnej „Sempre Cantare” GOK w Rzgowie. Ta niezwykle utalentowana rzgowianka ma ledwie 13 lat. Jednak  trenerzy The Voice Kids 3 nie mogli w to uwierzyć, słysząc jej głos. – Śpiewa, jakby miała trzydzieści – mówił zaskoczony Tomek Kammel. Jej niepowtarzalne interpretacje piosenek towarzyszą szkolnym i gminnym występom artystycznym. 

A zwieńczeniem koncertowego dnia był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie", który tradycyjnie zaprezentował się w świątecznym repertuarze, z nowymi - zarówno skocznymi, jak i wzruszającymi pastorałkami i kolędami. Brawa trwały bardzo długo. W repertuarze wieczornego koncertu w kościele parafialnym znajlazły się m. in. takie utwory jak: Jadą kolędnicy, Już gwiazdeczka, Biała pastorałka, Jak śpiewać kolędy, Grudniowe noce, Od serca do ucha. Koncert powstał pod kierunkiem artystycznym Renaty Furgi z Gminnego Ośrodka Kultury. Brawa trwały bardzo długo.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz, Ryszard Poradowski, Martyna Strycharska

powrót