Materiały na budowę świetlicy w Starej Gadce - Gmina Rzgów

Materiały na budowę świetlicy w Starej Gadce

zdjęcie
Jak mówi Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, 10 września to początek  dostaw materiałów na budowę świetlicy wiejskiej w Starej Gadce. Wykonawca wykosił trawy i chwasty, porastające otoczenie przyszłej świetlicy.
Umowa dotycząca kontynuacji tej inwestycji została podpisana 1 sierpnia z Przedsiębiorstwem Budowlanym z Sieradza. Wartość umowy to 299 tysięcy złotych brutto. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty. Zwycięski oferent zapewni 100 miesięcy gwarancji.

Realizowany budynek to świetlica wiejska o wymiarach 26,3x19,44 metra, a  wysokość wyniesie 9,64 metra. Jego kubatura to 1200 metrów sześciennych, a powierzchnia zabudowy – 358 metrów kwadratowych.  Ma to być budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym nad częścią budynku, niepodpiwniczony. Świetlica będzie zaopatrzona w mury ognioodporne. Dach zaprojektowano wielospadowy o kącie nachylenia 45 stopni, kryty blachą.

Podstawowym przedmiotem inwestycji jest wykonanie kompletnego dachu na wybudowanym w 2017 roku budynku, obejmującym m. in.: przygotowanie elementów konstrukcji drewnianych z tarcicy iglastej, zabezpieczonej przed szkodnikami biologicznymi i ogniem,  montaż konstrukcji dachu i pokrycie go blachą w kolorze grafitowym, obróbki z blachy, rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej, schody, wymurowanie kominów ponad dach, wykonanie odpowietrzenia kanalizacji ponad dach, izolacje cieplne, przeciwdźwiękowe, przeciwwilgociowe, przeciwwodne. Powierzchnia dachu to ok. 463 m kw.

Zakończenie budowy przewidziano umową na koniec listopada 2018 roku.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót