Między ogniskiem a stołami biesiadnymi - Gmina Rzgów

Między ogniskiem a stołami biesiadnymi

zdjęcie
Wyjątkowo wysoka frekwencja dopisała na imprezie plenerowej z cyklu „Pożegnanie Lata” w Starowej Górze. Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Grot” z trudem nadążał z dostawami wkładu do ogniska i do grilla, a smażalnia placków ziemniaczanych pracowała bez wytchnienia.
Plenerową imprezę zorganizowali: radny Stanisław Zaborowski, sołtys Anna Wielgosz i Gminny Ośrodek Kultury pod dyrekcją Joanny Papugi-Rakowskiej. Do tańca i do pieczenia kiełbasek w ognisku przygrywał zespół. Zorganizowano konkurs w obieraniu ziemniaków na czas, w którym nagrodą główną był worek kartofli. Surowiec od razu został przeznaczony na placki ziemniaczane. Na stołach biesiadnych królowała ludowa przekąska: kartofel w kołderce z boczku pieczony w folii aluminiowej!

Najmłodsi oblegali urządzenia na placu zabaw, a wiele osób w różnym wieku korzystało z siłowni na świeżym powietrzu, ze stołu do piłkarzyków i grało w pilkę.

W blasku ogniska rozpoznaliśmy szacownych gości: burmistrza Rzgowa Mateusza Kamińskiego, wiceburmistrz Małgorzatę Rózgę i profesor Małgorzatę Niewiadomską-Cudak, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Łodzi.

Włodzimierz Kupisz
powrót