Na Mixerze Regionalnym w Łodzi - Gmina Rzgów

Na Mixerze Regionalnym w Łodzi

zdjęcie
Podczas Mixera Regionalnego w Łodzi panie z Kola Gospodyń Wiejskich z Bronisina Dworskiego promowały powiat łódzki wschodni. Stoisko odwiedzili m.in. marszałek województwa Witold Stępień, wicestarosta łódzki wschodni Ewa Gładysz, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego Zofia Sójka, burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. 
Mixser Regionalny to organizowana z dużym rozmachem na ul. Piotrkowskiej impreza wystawienniczo-rozrywkowa, promująca dorobek gmin, powiatów, miast, instytucji kulturalnych, stowarzyszeń i organizacji działających w województwie łódzkim.

Panie z Bronisina Dworskiego częstowały gości i uczestników Mixera Regionalnego tradycyjnymi wyrobami ze swojskiej wędzarni, podawały wyszukane przekąski mięsne z farszem grzybowym, galantyny, pieczyste oraz klopsiki. Wszystko było przepięknie udekorowane miniaturowymi pomidorami, a także zieleniną. Na stole nie mogło zabraknąć pajd chleba ze smalcem i skwarkami oraz słojów z ogórkami i innymi domowymi przetworami. Na deser pomyślały o ciastach z owoców sezonowych i wyrafinowanych ciesteczkach karmelowych.

WK
Fot. UM w Rzgowie, Starostwo Łódzkie Wschodnie
powrót