Na pewno będą kolejne laptopy dla szkół - Gmina Rzgów

Na pewno będą kolejne laptopy dla szkół

zdjęcie
Władze gminy Rzgów podpisały umowę, w wyniku której otrzymamy 54 tysięcy 985 złotych rządowego dofinansowania na zakup 35 laptopów dla szkół podstawowych. Zostaną one użyczone nauczycielom i uczniom na czas zdalnej nauki.
Kilka tygodni temu gmina Rzgów otrzymała z I transzy tego samego programu 60 tysięcy złotych na 33 laptopy, w tym 13 dla Szkoły Podstawowej w Guzewie, 14 dla SP w Rzgowie i 6 dla SP w Kalinie. Kolejna kwota dofinansowania wpłynie na konto gminy w ciągu dwóch tygodni. W przypadku nowej transzy dofinansowania - dodatkowo wzięliśmy pod uwagę potrzeby rodzin, posiadających więcej niż troje dzieci  – mówi Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa. - Program Zdalna Szkoła, z którego pochodzi dofinansowanie - jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie, zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Włodzimierz Kupisz
Fot. przykładowe/szkolaeuropejska.pl
powrót