Na ul. Tuszyńskiej pełno wykonawców - Gmina Rzgów

Na ul. Tuszyńskiej pełno wykonawców

zdjęcie
Chociaż na modernizowanym odcinku ul. Tuszyńskiej od pl. 500-lecia do Strugi ułożono już wierzchnią warstwę asfaltu, zdjęto tablice zakazu wjazdu, autobusy wróciły na dawna trasę to wciąż pracuje tu liczne grono robotników i sporo sprzętu remontowego.
Po pierwsze: trzeba zaasfaltować wyloty bocznych ulic na ul. Tuszyńską. Ponieważ okazało się, że z powodu złego stanu  trzeba dodatkowo wymienić kostkę na chodniku zachodnim ul. Tuszyńskiej, teraz prace brukarskie posuwają się od Strugi w kierunku pl. 500-lecia. Rada Miejska w Rzgowie zgodziła się na te prace dodatkowe wartości 160 tysięcy złotych.

Oprócz nowej nawierzchni zostały już wymienione krawężniki, wybrukowane chodniki po jednej, wschodniej stronie i zjazdy do posesji, powstało odwodnienie. Przebudowa tego odcinka ul. Tuszyńskiej o długości 334 metrów, który stanowi fragment drogi powiatowej nr 2942E, kosztuje  860 tys. zł . Inwestycję sfinansują powiat łódzki wschodni i gmina Rzgów (400 tys. złotych + 160 tys. zł dodatkowo za chodnik zachodni).

Prace, m. in. układanie chodników i asfaltowanie pozostałych skrzyżowań, będą trwały do końca sierpnia – mówi Zbigniew Snelewski z Urzędu Miejskiego w Rzgowie. To drugi etap remontu ulicy Tuszyńskiej. W ubiegłym roku rozłożono asfalt na 896-metrowym odcinku, wymieniono krawężnik po zachodniej jej części. Koszt to 949 tys. zł.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót