Na ul. Tuszyńskiej rozłożono asfalt - Gmina Rzgów

Na ul. Tuszyńskiej rozłożono asfalt

zdjęcie
We wtorek, 12 czerwca i nad ranem 13 czerwca na ul. Tuszyńskiej w Rzgowie rozłożono asfalt na 896-metrowym odcinku ulicy. Ma ona w tym miejscu szerokość 7,10 metra. 
Ul. Tuszyńska w Rzgowie latem ubiegłego roku zyskała chodnik i odwodnienie. 21 lutego 2018 r. gmina Rzgów zawarła umowę ze zwycięzcą przetargu z Piotrkowa Trybunalskiego na wykonanie remontu wartości 949 tysięcy złotych brutto. Jego zakres obejmował wymianę krawężnika po zachodniej części i przemieszczenie wjazdów o około 3 centrymetry w związku z podniesieniem poziomu asfaltu.

Po wschodniej części remontowanego odcinka wymieniono wyeksploatowaną część krawężnika i dostosowano wjazdy do poziomu nowego asfaltu. Pracami remontowymi kieruje Jacek Michalski, zdaniem pracowników Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie – jeden z najlepszych kierowników budowy w regionie łódzkim.

W trakcie inwestycji, roboty utrudniło sprzątanie szkód po ulewnych deszczach, które aż trzykrotnie podtopiły teren. Szczęściem w nieszczęściu, wnioski z tych zdarzeń wykorzystano do wprowadzenia poprawek w planie remontu. Żywiołu nie da się przechytrzyć, ale można zminimalizować jego szkodliwe skutki. Wykonawca dał 8 lat gwarancji i 5 lat rękojmi. Planuje się przeprowadzenie odbioru technicznego inwestycji 28 czerwca lub wcześniej.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót