Nissan rozwija się w Rzgowie - Gmina Rzgów

Nissan rozwija się w Rzgowie

W Rzgowie przy ul. Łódzkiej  przybył kolejny salon samochodowy. W ceremonii otwarcia salonu Nissana wzięli udział: Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa, prezes zarządu Emil Frey Retail Polska – Witold Rogalski, dyrektor finansowy Emil Frey Retail Polska – Grzegorz Dądela,  menadżer sieci dilerskich Nissan Polska – Janusz Nóżka.
Wiceburmistrz M. Rózga mówiła m.in. o tym, że władze samorządowe są dumne z tego,  iż firma o tak bogatej tradycji uruchamia  kolejną formę działalności w Rzgowie.

Z pewnym niedowierzaniem czyta się historię firmy. Otóż, szwajcarska grupa Emil Frey AG rozpoczęła swoją działalność w 1924 roku. Została ona założona przez 26 letniego mechanika – entuzjastę motocykli i sportów rajdowych. Dziś ta grupa handlowa prowadzi sprzedaż samochodów aż 28 marek. To brzmi jak mit o amerykańskim śnie – o karierze pucybuta, który dzięki przedsiębiorczości przeistacza się w milionera.

Rzgów jest siedzibą kilkunastu samochodowych salonów sprzedaży i centrów handlowych, oferujących szeroki asortyment aut terenowych, osobowych, ciężarówek i traktorów. Obrót samochodami to jedna z głównych działalności lokowanych w naszej gminie, która słynie również z handlu odzieży i z imprez modowych.

Właśnie zyskaliśmy nowo otwartą placówkę sieci Subaru, która posiada jedną z większych powierzchni ekspozycyjnych w Polsce z miejscem na ponad 10 samochodów i może pochwalić się profesjonalnym zapleczem serwisowym, w tym także blacharsko-lakierniczym. Prowadzi również sprzedaż części zamiennych i akcesoriów.

Działalność salonu Nissana ma charakter kompleksowy. Serwis wyposażony jest  w  6 stanowisk, laserową geometrię kół, ścieżkę przejazdową z możliwością sprawdzenia amortyzatorów i hamulców na rolkach obrotowych. To bardzo ważne, że salon zapewnia klientom doradztwo w zakresie usług finansowych i ubezpieczeniowych.

Firma nie poprzestaje na tym obiekcie. Ze względu na korzystną lokalizację salonu przy wylocie do Łodzi, w najbliższej przyszłości planuje uruchomienie w tym miejscu centrum używanych samochodów Subaru.

Do Rzgowa będzie się teraz przyjeżdżać po  takie modele aut Nissan jak: Micra, Juke, Qashqai, Navara, XTrail, Leaf, NV200, 370 Z
.
Wiceburmistrz M. Rózga wyraziła nadzieję, że współpraca samorządu z przedsiębiorcami będzie się dalej rozwijać. Obaj partnerzy wspólnie rozwiążą każdy problem.

Włodzimierz Kupisz
Fot. Ryszard Poradowski
powrót