Nowy dom kultury – start! - Gmina Rzgów

Nowy dom kultury – start!

zdjęcie
Już niebawem rozpocznie się budowa nowego Domu Kultury w Rzgowie. Ekipy wykonawcy właśnie rozpoczęły przygotowanie placu budowy – przywieziono kontenery, które będą wykorzystywane przez budowlańców, wyznaczono ogrodzenie placu budowy. Nowy dom kultury w Rzgowie może być gotowy już na jesień przyszłego roku.
Nowy dom kultury w Rzgowie ma mieć ponad 2440 metrów kwadratowych powierzchni. Wokół budynku będą trawniki zajmujące blisko 1600 metrów kwadratowych. Wszystkie pomieszczenia w budynku nowego domu kultury będą funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Na dachu zaprojektowano panele fotowoltaiczne. Pozwolą one na zmniejszenie kosztów ponoszonych na utrzymanie budynku.
Realizatorem nowego domu kultury w Rzgowie jest Przemysłówka S.A. z Częstochowy. Firma legitymuje się wieloma realizacjami dużych budynków użyteczności publicznej w Polsce i za granicą, między innym Główną Pocztę w Bonn i liczne budynki mieszkalne oraz biurowe w Niemczech, a w naszym kraju rewitalizowała między innymi zespół pałacowy w Koszęcinie – siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, remontowała Teatr Wielki w Łodzi, budowała Zakład Energetyczny w Lublińcu i wiele innych. Przemysłówka S.A. ma niemal 60-letnią tradycją w branży budowlanej.
powrót