O ekologii poprzez zabawę - Gmina Rzgów

O ekologii poprzez zabawę

zdjęcie
W niedzielę, 10 lutego ponad 50 osób wzięło udział w warsztatach ekologicznych  dla rodziny w OSP Guzew. To był wspaniały pomysł, aby zgłębiać tajniki nauki poprzez zabawę, zwłaszcza że w tak atrakcyjny oraz inspirujący sposób rozpoczęto zimowe ferie.
Wydarzeniu towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera, a dzieci z ciekawością podchodziły do intrygujących ciekawostek, związanych z odnawialnymi źródłami energii, zafascynowane były grami, a mamy i babcie z uśmiechem na twarzy malowały torby EKO. Panowie nie pozostali w tyle: tworzyli ekologiczną biżuterię.

W warsztatach uczestniczyli: burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka z rodziną, sołtys Anna Wydra z najbliższymi oraz mieszkańcy sołectwa i okolicznych miejscowości.

Fot. Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz


***
Projekt realizowany przez Klaudię Zaborowską-Gorzkiewicz, Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt pt. „EkoRodzina-warsztaty ekologiczne dla rodziny" realizowany w ramach projektu grantowego - przedsięwzięcie nr 6/2018/G, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla zadań realizowanych w ramach projektu grantowego LGD "BUD-UJ-RAZEM"

 
powrót