Pożegnanie Anny Kaczmarek - Gmina Rzgów

Pożegnanie Anny Kaczmarek

zdjęcie
W piątek o godz 14.30,  20 listopada 2020 r. w kaplicy cmentarza parafialnego w Rzgowie rozpoczyna sie uroczystość pogrzebowa Anny  Kaczmarek. Była osobą powszechnie znaną i cenioną  w Rzgowie. Przez kilkadziesiąt lat związana była z miejscową Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska”. Do początku ubiegłego roku pełniła obowiązki prezesa tej firmy.
Choć pochodziła z innego rejonu Polski - Starachowic, Rzgów stał się jej drugą „małą ojczyzną”, podobnie zresztą było w przypadku jej męża Włodzimierza z Urzędu Miejskiego. Jej zasługą było  m. in. wspieranie rzgowskiego samorządu i umożliwienie wzniesienia tak potrzebnych budowli jak: Hala Sportowa Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Gminny Dom Kultury w jednym kompleksie na dawnych terenach GS. 

Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" odstąpiła samorządowi najpierw 7500 m kw., a w 2000 r. przekazała bezpłatnie dalszych 2800 m kw. gruntów. Dzięki tym inwestycjom na tych działkach zmienił się na korzyść ten zaniedbany i nieciekawy niegdyś fragment miasta.

Anna Kaczmarek przeżyła 62 lata. Pokonał ja koronawirus.

Fot. Ryszard Poradowski

powrót