Rekord: oddali honorowo 32 litry krwi - Gmina Rzgów

Rekord: oddali honorowo 32 litry krwi

zdjęcie
W niedzielę, 10 stycznia 2021 roku z inicjatywy Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka w ciągu 4 godzin udało się zebrać rekordową ilość 32 litrów krwi.
- Klub działa dopiero parę miesięcy, ale we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zorganizowaliśmy już kilka akcji, które zgromadziły kilkuset honorowych dawców – mówi Marcin Bartoszek, prezes klubu. – Tym razem zarejestrowało się 74 dawców, 71 z nich mogło oddać życiodajny lek, w sumie oddali 31 litrów 950 mililitrów. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania kilkudziesięciu wolontariuszy, partnerów i sponsorów. Chciałbym podkreślić obecność przyjaciół z powiatu pajęczańskiego, którzy idą w nasze ślady.

W akcji prowadzonej dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji, udostepniającego siedzibę - byli obecni: burmistrz Mateusz Kamiński, Radosław Pełka - przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie oraz wiceprzewodniczący Marek Bartoszewski. Akcji towarzyszyło losowanie karnetów Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie na naukę gry na gitarze, na naukę tańca, na zajęcia z baletu i na zajęcia wokalne. 

Na miejscu darczyńcy wspierali  również zbiórkę pieniędzy dla Mai Kwiatkowskiej. Dla Mai odbyła się m. in. licytacja gadżetów, którzy chwilę wcześniej otrzymali krwiodawcy. Dla medyków i całego białego personelu na sali dwudaniowy obiad zaserwowała restauracja Eden, osobny poczęstunek przygotowała również Anna Pachulska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kalinie. W tej edycji akcji krwiodawstwa słodkości przygotowała Cukiernia Nita Tomasza Nicińskiego. Dorzuciły od siebie również coś słodkiego m. in. Natalia Gajda, Hanna Łęgocka (pyszne ciasta), Magdalena Hoja-Mordaka (cudowne babeczki z przekazem).

Włodzimierz Kupisz
Fot. organizatorzy i uczestnicy


powrót