Rekrutacja do rzgowskiego Przedszkola Publicznego - Gmina Rzgów

Rekrutacja do rzgowskiego Przedszkola Publicznego

zdjęcie
Zapisy dzieci przedszkolnych ruszyły we wtorek, 11 lutego i potrwają do 16 marca. Wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola Publicznego w Rzgowie wraz z niezbędnymi załącznikami są do pobrania na parterze u nauczycielki bądź w gabinetach dyrektora i sekretarza przedszkola. Informacje na temat zasad, kryteriów oraz terminów rekrutacji zawarte są w Regulaminie Rekrutacji udostępnionym na tablicy informacyjnej dla rodziców w holu na parterze przy szatniach.
Dokumenty do celów rekrutacji są również udostępnione do pobrania na stronie internetowej przedszkola pod adresem
www.pprzgow.wikom.pl
Przed wypełnieniem dokumentów prosimy o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 w celu właściwego i zgodnego z wymogami formalnymi wypełnienia i złożenia wymaganych dokumentów. Dokumenty do celów rekrutacji są wydawane  w dni powszednie w godzinach 6.00-16.00. Wypełnione  dokumenty należy  złożyć  w sekretariacie przedszkola w godz. 8.00 – 16.00.

Przedszkole Publiczne w Rzgowie to placówka świadcząca usługi dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze dla swoich wychowanków. W przyszłym roku szkolnym przygotuje 80 miejsc. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 18. Nasz budynek jest bardzo duży, mieści się tutaj 10 sal edukacyjnych dostosowanych pod kątem umeblowania i wyposażenia do potrzeb naszych wychowanków. Ponadto każda z sal wyposażona jest w nowoczesne telewizory, które przeznaczone są do nauki języka angielskiego  i do urozmaicania zajęć dydaktycznych. W przedszkolu jest również dostępna tablica interaktywna wykorzystywana do urozmaicenia zajęć matematycznych, edukacji polonistycznej czy plastycznej.

Budynek ma dostęp do ogrodu przedszkolnego, który wyposażony jest w liczny sprzęt przeznaczony do zabaw ruchowych (huśtawki, piaskownice, karuzele) itp. Dodatkowym atutem jest dostęp do hali sportowej w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rzgowie, gdzie odbywają się różne festiwale, olimpiady przedszkolaków i inne wydarzenia kulturalne naszego przedszkola, a także swobodne zabawy i gry ruchowe, które ze względów na warunki pogodowe nie mogą odbywać się na powietrzu. Jako jedyne przedszkole w naszej okolicy mamy system monitorowania wejść i wyjść naszych wychowanków dla ich większego bezpieczeństwa.

Fot. przykładowe/archiwum/Włodzimierz Kupisz
Fot. w galerii artykułu - strona internetowa placówki
powrót