Rządziła liczba π

zdjęcie
Jan Maciejewski ze Szkoły Podstawowej w Czarnocienie, Mateusz Jurek i Igor Pawelec ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz Dominik Balczerowski ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej to finaliści II Międzyszkolnego Konkurs Matematyczny dla klas szóstych „ Od Euklidesa do Einsteina”  w Rzgowie, którym gratulacje z okazji zwycięstwa i znajomości matematyki złożył Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
Rzgowska podstawówka  im. Jana Długosza gościła uczestników drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas szóstych „ Od Euklidesa do Einsteina” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa.
Konkurs, w atmosferze Święta Liczby Pi promował nauczanie matematyki i równocześnie pokazywał jak ważna i ceniona jest zdolność matematycznego myślenia.
Do Szkoły Podstawowej w Rzgowie przyjechało 26 najlepszych matematyków wśród uczniów klas szóstych z następujących szkół:
Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie wraz z opiekunem p. Grażyną Ratajską
Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Kalinie wraz z opiekunem p. Anetą Kujawską
Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej z opiekunem p. Danutą Czech
Szkoły Podstawowej nr.1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie wraz z opiekunem p. Bogumiłą Lolo
Szkoły Podstawowej nr.2 im. Stefanii Sempołowskiej w Tuszynie wraz z opiekunem p. Martą Krych- Mrozińską
Szkoły Podstawowej w Górkach Dużych wraz z opiekunem
Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym wraz z opiekunem p. Ewą Błaszczyk
Szkoły Podstawowej w Czarnocinie.
W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się ekipa ze Szkoły w Woli Zaradzyńskiej, tuz za nią uplasowały się drużyny ze szkoły w Rzgowie i Szkoły w Czarnocinie.
Dzień matematycznych potyczek uświetnił występ młodych aktorów z klasy piątej, którzy przygotowali pokaz mody „ Geometria w modzie” .
powrót