Rzgów pięć razy w finale

zdjęcie
Aż pięć razy była wymieniana nazwa Rzgów w czasie finałowej gali plebiscytu Człowiek Roku 2017 organizowanego przez redakcje „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”. Uroczysta gala odbyła się 9 kwietnia w Fabryce Wełny w Pabianicach.
Nazwa Rzgów padała w przy finalistach w kategoriach: działalność kulturalna, społeczno-charytatywna oraz biznes. Osoby zakwalifikowane do ścisłych finałów były wybierane obiektywnymi głosami czytelników obydwóch dzienników.
W kategorii „kultura” Człowiekiem Roku 2017 Województwa Łódzkiego w powiecie łódzkim wschodnim laur zwycięstwa przypadł Włodzimierzowi Kaczmarkowi, prezesowi Orkiestry Dętej w Rzgowie. Czytelnicy gazet docenili jego działalność jako przewodniczącego orkiestry, która może się pochwalić 110. rocznicą powstania.
Drugi ze rzgowian to Andrzej Polakowski, również Człowiek Roku 2017 Województwa Łódzkiego w powiecie łódzkim wschodnim za działalność w kategorii „działalność społeczno-charytatywna”. Nasz finalista otrzymał tytuł Człowieka Roku za odtworzenie i opiekę nad historycznym Starym Rynkiem w Rzgowie.
Andrzej Wiliński ulokował swoją swoje sklepy i stoiska w Rzgowie. Czytelnicy „DŁ” i „EI” uznali, że należy go uhonorować tytułem Człowieka Roku 2107 w kategorii „biznes” za wprowadzenie marki „Wiliński" w Polsce, a także rozwijanie rodzinnej firmy na targach w kraju i zagranicą.
Oprócz tytułów Człowiek Roku 2107 Województwa Łódzkiego w powiecie łódzkim wschodnim Andrzej Polakowski i Andrzej Wiliński znaleźli się wśród wojewódzkich finalistów plebiscytu.
Okolicznościowe dyplomy i statuetki, a dla finalistów wojewódzkich także nagrody rzeczowe wręczali Marcin Polak, prezes oraz Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny obydwóch dzienników. Serdeczne gratulacje rzgowskim finalistom złożył Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa oraz Joanna Skrzydlewska, na co dzień wicemarszałek Województwa Łódzkiego i honorowy prezes Klubu Żużlowego Orzeł Łódź, która za wspieranie wielu imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych w 2017została uhonorowana tytułem Człowiek Roku w kategorii Samorządność i Społeczność.
powrót