Rzgów w czołówce! - Gmina Rzgów

Rzgów w czołówce!

zdjęcie
Gmina Rzgów w czołówce raportu opracowanego przez ekonomistów najlepszych polskich uczelni, zaprezentowanego podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.
Najlepszą wiejską gminą zostały Dobra Szczecińska, Michałowice i Kleszczów. Tytuł najlepszej miejsko-wiejskiej gminy trafił do Konstancina-Jeziornej, Łomianek i Rzgowa.
Ranking przedstawiający kondycję finansową jednostek samorządowych w tym roku doczekał się już drugiej edycji. Wydawnictwo jest przygotowywane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Krajową Radę Regionalnych Izb Obrachunkowych we współpracy z Instytutem Studiów Wschodnich – organizatorem Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie i Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Pracownicy  Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie analizują sytuację finansową wszystkich samorządów w Polsce w oparciu o dane z Regionalnej Izby Obrachunkowej co daje podstawę do twierdzenia, że pokazuje najlepszych. Koncentrowano się na analizie dochodów własnych, wydatkach inwestycyjnych oraz środkach unijnych pozyskanych do realizacji zadań

M.T/sadeczanin.info  (foto)
powrót