Rzgowskie Dwie Wieże trzecie - Gmina Rzgów

Rzgowskie Dwie Wieże trzecie

zdjęcie
Sportowy  Klub Szachowy „Dwie Wieże Rzgów” odnosi kolejne sukcesy. Klub podczas 5-dniowych rozgrywek szachowych w Spale zajął III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Szybkich (jedna partia trwa nie dłużej niż pół godziny). W kwietniu ten sam klub zajął IV miejsce w III Lidze Juniorów w Szachach Klasycznych.
W Spale pośród zwycięskich zawodników znalazła się Marta Zabłocka z Gospodarza, która odniosła sukces w grupie wiekowej do 16 lat. Klub „Dwie Wieże Rzgów” skupia nie tylko dzieci i młodzież z naszej gminy, ale również z Łodzi, Skierniewic czy Opoczna. Wszyscy klubowicze, a było ich w Spale dziewięcioro -  odnieśli sukcesy w swoich kategoriach wiekowych.

Klub Szachowy „Dwie Wieże Rzgów” został zarejestrowany dwa lata temu. Już dwukrotnie jego rozwój był dofinansowany ze środków unijnych w konkursie mikrograntów Centrum „Opus”. Jego działalność dofinansowuje również gmina Rzgów. Szachistów są na razie trzy grupy – jedna spotyka się w poniedziałki w szkole w Kalinie, a pozostałe w GOSTiR w Rzgowie we wtorki w godz. 15-17. Nad szachownicami pochyla się na razie około 25 dzieci i młodzieży z gminy Rzgów.

Klub Szachowy „Dwie Wieże Rzgów” z siedziba w Gospodarzu należy do Łódzkiego Związku Szachowego. Trenerem i prezesem klubu jest Rafał Kowalczyk.

Włodzimierz Kupisz
Fot. Sylwia Zabłocka, Włodzimierz Kupisz
powrót