Sukces młodych piłkarzy - Gmina Rzgów

Sukces młodych piłkarzy

zdjęcie
 W Wisniowej Górze kolejny sukces odnotowała reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza  w Rzgowie podczas XX Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Uczniowie naszej szkoły, idąc w ślady swoich młodszych kolegów, zdobyli mistrzostwo powiatu łódzkiego wschodniego w piłce nożnej chłopców w kategorii U10.
Nasza reprezentacja rozegrała dwa spotkania piłkarskie podczas turnieju, który został rozegrany na stadionie w Wiśniowej Górze. Pierwszy mecz chłopcy wygrali 8:1, natomiast drugie spotkanie to niesamowity pogrom rywala,  w którym nasi mistrzowie zdobyli aż dwadzieścia bramek, nie pozwalając przeciwnikowi strzelić  żadnej, nawet honorowej bramki.

Reprezentacja naszej szkoły zagrała w składzie: Maciej Pietraszczyk, Wiktor Kopcik, Aleksander Kubas, Karol Nowakowski, Krystian Bednarski, Wiktor Nowak, Szymon Rózga i Bartosz Cybulski. Bardzo skutecznie bronił bramkarz – Maciej Pietraszczyk. Aż siedem bramek podczas turnieju zdobył Wiktor Nowak. Natomiast Szymon Rózga trafił do bramki przeciwnika osiem razy. Królem strzelców turnieju został Bartosz Cybulski, który pokonał bramkarza przeciwnej drużyny dziewięć razy! Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy, którzy również zdobywali bramki oraz w dużym stopniu przyczynili się do wielkiego sukcesu naszego zespołu.

Zdobycie mistrzostwa powiatu w piłce nożnej to wynik ciężkiej pracy chłopców w ciągu całego roku. Jest to także bardzo dobra prognoza na przyszłość. Trzymamy mocno kciuki za całą reprezentację naszej szkoły i czekamy z niecierpliwością na kolejne sportowe sukcesy naszych młodych mistrzów.
                                                                                         
Tekst i fot. Krzysztof Chrzanowski
powrót