Szpital polowy w Ptak Warsaw Expo? - Gmina Rzgów

Szpital polowy w Ptak Warsaw Expo?

zdjęcie
Nawet kilka tysięcy miejsc dla pacjentów z koronawirusem koło Warszawy. Jest szybka reakcja na rządowe plany utworzenia szpitali polowych na Mazowszu. – Jesteśmy gotowi, przekazać nieodpłatnie hale PTAK Warsaw Expo znajdujące się w Nadarzynie – deklaruje na łamach Wirtualnej Polski, Tomasz Szypuła prezes firmy. Na szpital polowy PTAK Expo chciałby przeznaczyć 15 ha.
To nie pierwsza taka deklaracja właściciela hal pod Warszawą. W marcu, po wybuchu epidemii, Tomasz Szypuła sygnalizował możliwość przeznaczenia obiektów pod organizację szpitali polowych. Wówczas jednak sytuacja nie była tak dramatyczna jak teraz. – Dlatego podtrzymujemy naszą gotowość i jeżeli będzie taka potrzeba, to oddajemy do dyspozycji państwa polskiego możliwość niekomercyjnego przeznaczenia naszych obiektów w Nadarzynie – mówi WP Tomasz Szypuła.

I jak dodaje, jego firma posiada 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. metrów kwadratowych, na terenie których może się zmieścić kilka tysięcy łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. - Na pewno byłyby to tysiące łóżek. Dokładną liczbę musiałby wyliczyć Główny Inspektor Sanitarny razem z Ministerstwem Zdrowia - mówi nam Szypuła.

- Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od razu włączyć się w przygotowanie do adaptacji przestrzeni pod szpital. Mamy sprzęt, wyposażenie i zaplecze techniczne. Hale są ogrzewane, obok są ogromne parkingi. Nie trzeba byłoby budować szpitali przy użyciu namiotów czy prowizorycznych materiałów – deklaruje prezes PTAK Warsaw Expo.

Deklaracja o gotowości oddania obiektów z przeznaczeniem pod szpital została wysłana do Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Źródło: Wirtualna Polska
Fot: zdjęcie przykładowe/internet
powrót