Uroczyste poświęcenie kapliczki w Konstantynie - Gmina Rzgów

Uroczyste poświęcenie kapliczki w Konstantynie

zdjęcie
Mieszkańcy Konstantyny ufundowali nową kapliczkę Matki Boskiej w miejsce poprzedniej z lat 90. Poświęcił ją ksiądz kanonik Krzysztof Florczk, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie. Uroczysta msza została odprawiona w sobotę, 3 sierpnia  o godz. 15.
Kapliczka blisko skrzyżowania sąsiaduje z pomnikiem Żołnierzy II Konspiracji, którym od początku istnienia opiekuje się gmina Rzgów (kombatanci ze względu na wiek i schorzenia coraz rzadziej odwiedzają to miejsce pamięci narodowej). W tym roku otoczenie kamienia z tablicą pamiątkową zostało wyniesione nieznacznie ponad poziom terenu, wszystko odnowione, a teren wybrukowany i zazieleniony.

Na uroczystości z okazji święta Żołnierzy Wyklętych – Zdzisław Wróblewski, sołtys Konstantyny rozmawiał z posłem Waldemarem Budą na temat obywatelskiej inicjatywy uporządkowania do końca wspólnego otoczenia pomnika i kapliczki. Miejsce to jest bowiem symbolem tradycyjnych polskich wartości: Bóg – Honor – Ojczyzna. Mieszkający w sąsiedztwie Konstantyny, Waldemar Buda, obecnie wiceminister inwestycji i rozwoju zainteresował  tą sprawą zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. I udało się! Zarząd przeznaczył na ogrodzenie w Konstantynie 7 tysięcy złotych.

W uroczystości w Konstantynie wzięli udział m. in. Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa, Marek Bartoszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie oraz sołtys Zdzisław Wróblewski.

Włodzimierz Kupisz
Fot. Małgorzata Rózga
powrót