- Gmina Rzgów

W Dniu Kobiet premiera w pałacu

zdjęcie
Jeszcze nie otwarto oficjalnie nowej siedziby rzgowskiego GOK, a już w jego nowej siedzibie w Dzień Kobiet odbyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „Sex w Toskanii”. Na premierę przyszło trzystu widzów, a więc tylu ile maksymalnie może pomieścić widownia w nowym pałacu kultury, jak go nazywa już większość rzgowian.
Jak na Dzień Kobiet przystało, życzenia wszystkim Paniom złożył burmistrz Mateusz Kamiński. Wyposażony w ciężką torbę czekoladek pracowicie częstował każdą Panią i krążył z łakociami nawet między rzędami foteli. Gości na premierze powitali burmistrz i dyrektor GOK Joanna Papuga-Rakowska. Na widowni miejsca zajęli  m. in. zastępca burmistrza Małgorzata Rózga, sekretarz gminy Katarzyna Berczak-Lato oraz Marek Bartoszewski – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej z grupą rajców.

Wspaniale podświetlony w nocy, w dzień zwłaszcza urzekający architektonicznym rozmachem - pałac kultury przy ul. Szkolnej to fragment większej całości. Już wiele lat temu narodziła się koncepcji stworzenia w Rzgowie takiego miejsca, w którym obok szkoły i przedszkola znajdą się hala sportowa, dom kultury i pływalnia. Wspólnym wysiłkiem samorządowców te marzenia udało się w dużej części zrealizować.

Spektakl „Sex w Toskanii” pełny pikantnych scen, dialogów skrzących się humorem i mocnych słów bardzo podobał się widzom. Wystąpili: Bożena Krawczyńska oraz Tomasz Grzegorzewski, a oprawę  muzyczna zapewnił Marek Binkowski. Komediodramat „Sex w Toskanii” był pierwszym programem, w którym sprawdziły się wszystkie elementy nowoczesnego wyposażenia od akustyki, po światła czy zautomatyzowane urządzenia sceny.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót