W GPZ zimno i przestronnie na tyłach - Gmina Rzgów

W GPZ zimno i przestronnie na tyłach

zdjęcie
Zakończyły się roboty przy brukowaniu dziedzińca i wjazdu na tyły Gminnej Przychodni Zdrowia w Rzgowie. Pracownicy Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego lada dzień zamontują oznakowanie nowej organizacji ruchu dla uzytkowników miejsc postojowych.
Celem inwestycji wartości ponad 181 tysięcy złotych był powiększenie liczby miejsc postojowych dla samochodów pracowników przychodni oraz pacjentów. Przetarg na utwardzenie terenu wygrała firma z Gorzkowic pokonując 21 rywali! Różnica między ofertami przetargowymi dwóch głównych rywali wyniosła zaledwie kilkaset złotych i setne części procenta po zliczeniu łącznej punktacji przetargowej.

Wykonawca usunął stare utwardzenie z płyt betonowych, wykonał podbudowę tłuczniową pod kostkę betonową grubości 6 i 8 centymetrów typu behaton na powierzchni 1252 metrów kwadratowych. Dziedziniec zyskał odwodnienie. Inwestycja obejmowała również uporządkowanie starego żywopłotu.

Prawie w tym samym czasie odbył się odbiór techniczny nowozainstalowanych 23 klimatyzatorów w Gminnej Przychodni Zdrowia, zarówno w budynku głównym, jak i w budynku rehabilitacji. Przychodnia w czasie prac instalacyjnych działała bez przestojów, ale oczywiście w ostrym reżimie sanitarnym.

- Zakres prac obejmował dostawę i montaż urządzeń klimatyzacyjnych, wykonanie niezbędnej instalacji elektrycznej w listwach natynkowych oraz uruchomienie i rozruch urządzeń - poinformował Bogdan Błaziński, inspektor nadzoru z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie. - Pracujące już urządzenia posiadają płynną regulację mocy chłodniczej. Klapki regulujące kieunek przepływu zimnego powietrza ustawiaja się nie tylko w poziomie, ale odchylają w pionie - w prawo - lewo, co jest rzadziej spotykane. Ustaliliśmy z wykonawcą 5-letni okres gwarancyjny oraz bezpłatne przeglądy w najbliższych trzech latach .Odbiór techniczny klimatyzacji odbył się w każdym pokoju i pomieszczeniu w obecności lekarza medycyny Agnieszki Bratkowskiej, wicedyrektor Gminnej Przychodni Zdrowia.

Do przetargu na wykonanie klimatyzacji stanęło 5 firm. Zwycięzca zaproponował cenę 78 tysięcy 270 złotych, niemal o połowę niższą od propozycji najdroższego oferenta.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót